Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plochodrážník Crump: Titul potvrdím výhrou!

25 2006
Praha - Žádná jízda na jistotu, ale vítězství. To je plán Jasona Crumpa, vedoucího jezdce seriálu Grand Prix na ploché dráze, do sobotního osmého závodu MS. Australskému jezdci sice stačí k pojištění druhého titulu mistra světa umístění do čtvrtého místa, ale on chce v Praze na Markétě vyhrát. "Ale vždy je velmi těžké postoupit do finále," brzdil úvahy Jason Crump den před startem v plochodrážním klání roku v Česku.

"Ale je to pro mne velmi důležitý závod, takže nebudu zastírat, že jsem nepřijel závodit na jistotu, ale vyhrát," prohlásil Crump.

Na Markétě pojede kompletní světová špička s výjimkou Angličana Scotta Nichollse, jenž se zranil a zastoupí ho Australan Ryan Sullivan. České barvy bude hájit Adrian Rymel, jenž nahradil rovněž zraněného Bohumila Brhela, který původně dostal divokou kartu.

"Je to pro mě velká šance, ale je mi moc líto, že to je na úkor Bohouše," řekl Adrian Rymel na adresu svého týmového kolegy z pražské Markéty. Brhel si minulý týden zlomil nadvakrát nohu. "Byl to vždycky pro mě sen startovat v Grand Prix, hlavně abych neudělal ostudu," doplnil Rymel.

Crump se v Praze s největší pravděpodobností vrátí po roční přestávce na trůn pro nejlepšího plochodrážního jezdce světa. Má v čele průběžného pořadí velký náskok a letos navíc jezdí ve velké formě. V Praze se mu navíc daří, od roku 2002 do sezony 2004 tam vyhrál tři závody za sebou.

"Nevím, proč se mi tady daří i proč mi to letos tak jde. Nedokážu to vysvětlit. Ale výsledky z minulosti nic neznamenají," upozornil, že v sobotu večer může být v Praze na Markétě všechno jinak. V letošním roce mu ubyl velký soupeř, mistr světa Tony Rickardsson ze Švédska, který v polovině sezony ukončil kariéru. "Byl to pouze a jenom jeden ze soupeřů," sdělil Crump.

Stadion na Markétě má novou dráhu, čeká se kromě velké návštěvy také rekord trati, která má kromě jiného klopení také nové bezpečnostní bariéry. Součástí doprovodného programu bude také spanilá jízda motocyklů Prahou v den závodu. Závod vysílá v přímém přenosu televize Galaxie Sport.

Pořadí MS (po 7 z 10 závodů): 1. Crump (Austr.) 156, 2. Hancock (USA) 95, 3. N. Pedersen (Dán.) 85, 4. Jonsson (Švéd.) 84, 5. Adams (Austr.) 80, 6. Nicholls (Brit.) 67.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze