Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlatou přilbu si z Pardubic odvezl chorvatský plochodrážník Pavlic

Chorvatský plochodrážník Jurica Pavlic po vítězství v závodu Zlatá přilba v Pardubicích. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

20 2015
Chorvatský plochodrážník Jurica Pavlic vyhrál pardubický tradiční závod Zlatá přilba. Druhý skončil Australan Troy Batchelor, třetí Martin Smolinski z Německa. Nejlepším Čechem byl jedenáctý Zdeněk Holub.

Pavlicovi k životnímu úspěchu pomohly i technické problémy Poláka Patryka Dudka, který vyhrál všechny čtvrtfinálové i semifinálové jízdy, do nichž nastoupil, a až do posledního kola vedl i finále. Poté jej ale zastavila technická porucha.

„Taková je plochá dráha, motorka nevydrží vše. Finále se jelo na šest kol a to je hodně. Přijedu za rok a zkusím vyhrát,“ uvedl Dudek pro Českou televizi.

Fotogalerie

Chorvatský jezdec přiznal, že s ohledem na vývoj finále na vítězství moc nemyslel. „Říkal jsem si, že už jsem tady byl třetí, tak teď budu druhý. Pak ale přišel defekt Patrykovy motorky. Stále tomu nemůžu uvěřit a asi mi bude několik dní trvat, než mi dojde, co se stalo,“ řekl Pavlic.

Českým plošinářům se v Pardubicích příliš nedařilo. Do semifinále postoupil pouze junior Holub, který ve třech jízdách získal jen tři body a do finále se nekvalifikoval. V malém finále byl pátý a celkově obsadil 11. místo. Zopakoval tak loňský výsledek Josefa France.

„Postoupit do semifinále byl můj cíl. Tam už se nedalo moc soupeře vybírat a finále nedopadlo. I tak jsem ale spokojený,“ uvedl Holub pro Českou televizi. Ze čtvrtfinále postoupil i na úkor zkušenějšího Aleše Drymla, jenž získal stejně jako on osm bodů.

Posledním domácím vítězem slavného závodu se stal v roce 1996 Tomáš Topinka. Letos na startu chyběl aktuálně nejlepší Čech Václav Milík, jenž ve stejném termínu startoval v play off polské ligy.

Zlatá přilba, závod na ploché dráze

Pardubice

Finále A: 1. Pavlic (Chorv.), 2. Batchelor (Austr.), 3. Smolinski (Něm.), 4. Jonsson (Švéd.), 5. Dudek (Pol.), 6. Žagar (Slovin.).

Finále B: 1. Iversen (Dán.), 2. Kildemand (Dán.), 3. Tungate (Austr.), ...5. Holub (ČR).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze