Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plochá dráha se má vrátit, ale počasí se vzepřelo

17 2006
České Budějovice - Když líčí Zdeněk Simota přípravy závodu na ledové ploché dráze v Českých Budějovicích, přesvědčí každého o tom, že udělal maximum. Přesto nemusí snaha nadšenců kolem něj vyjít. Stejně jako v mnoha jiných odvětvích letos rozhodnou rozmary počasí.

"O tom, zda se pojede finále mistrovství republiky na ledové ploché dráze v Českých Budějovicích, rozhodneme v pátek odpoledne," řekl včera. Dnes se uvidí.

"Jestli se nepojede, budu mít na zatopení v kamnech 3000 programů," říkal ředitel finále a přece jen se trochu pousmál.

Má za sebou pět týdnů příprav. Dva týdny jezdí každé ráno z Babic u Netolic do Českých Budějovic, kde je do noci. Má kolem sebe několik pomocníků, kteří jsou stejně ochotní se přetrhnout.

První závod otevřeného mistrovství republiky se uskutečnil minulý týden v Divišově. Další dva ve Svratce a v Liberci pořadatelé zrušili.

"My jsme chtěli v Netolicích letos udělat exhibici na ledě, ale počasí nám to neumožnilo," vysvětloval Simota.

Jeho snahy si všimli organizátoři mistrovství republiky a nabídli finále na ledové ploché dráze. "Proto jsme zajistili i společenský večer s muzikou a další věci kolem," dodal Simota. Odjel i do Inzellu, kde se dohodl na účasti skvělých ledařů.

Rakušan Zorn nebo Rus Nikulin jezdící s německou licencí a další borci mají přijet už dnes. Jsou to dlouholetí účastníci nejprestižnějších závodů včetně mistrovství světa.

Proti nim se mají postavit bratři Antonín a Jan Klatovští, kteří první závod mistrovství ovládli. Antonín vyhrál, Jan byl s jednou prohrou od bratra o bod horší a skončil druhý.

"Připravili jsme ovál s parametry, jaké mají třeba v Inzellu," podotkl Simota. Stometrové rovinky o šířce 13 metrů, oblouky mají šířku 22 metrů a vše zajišťují bariéry ze sněhu i 600 naplněných pytlů. Dnes se rozhodne, zda se zítra bude závodit.

Autoři:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze