Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plochodrážníci Mšena se vrací do extraligy, osloví i Hancocka

Greg Hancock, plochá dráha

1 2014
Změna extraligového formátu vybídla plochodrážníky Mšena k návratu do soutěže. Na Mělnicku by se mohl ukázat i úřadující mistr světa Greg Hancock.

Před třemi týdny na stadionu v polské Toruni tleskalo americkému plochodrážníkovi Gregu Hancockovi k třetímu titulu mistra světa patnáct tisíc diváků. To znamená desetkrát víc lidí, než zní oficiální počet obyvatel ve Mšeně. Přesto malá obec z Mělnicka může snít o tom, že slavný závodník v příštím roce dorazí, a dokonce bude hájit její barvy. Mšeno se totiž po jednoleté odmlce vrací do extraligy družstev a Hancock může být jednou z jeho největších zbraní.

„Rozhodně ho oslovíme. Chceme to zkusit,“ potvrdil prezident mšenského klubu Rudolf Grepl. Hancock už Mšenu v minulosti pomohl k mistrovské tříletce mezi sezonami 2009 až 2011. „Je hrozně oblíbený. Kamkoliv jsme ho přivezli, tam byl okolo něj velký frmol. Je to výborný jezdec a navíc sympaťák. Úspěchy s ním vůbec nic nedělají,“ rozplývá se Grepl .

Mšeno v právě skončeném extraligovém ročníku nestartovalo, ale i tak se může do jisté míry cítit jako vítěz. V politické rovině. Klub totiž odmítl účast v letošní sezoně kvůli nevýhodnému systému soutěže a žádal návrat k formátu z roku 2009 a takzvaným čtyřutkáním, kdy se závodu účastní všechny čtyři týmy a mají k dispozici menší počet jezdců, což zaručuje větší kvalitu.

Nyní kluby podpořily návrh Mšena a v příští sezoně tak bude model extraligy atraktivnější. „Pánové konečně pochopili, že čas nejde zastavit. Pro diváky i plochou dráhu v Česku bude tento systém výhodnější,“ je přesvědčený Grepl.

Čtyřutkání se za každý tým bude účastnit pět závodníků, z toho jeden junior, který nastoupí do nejméně tří rozjížděk. Klub může povolat také jednoho cizince. „Prosazovali jsme dva, ale nikdo s tím nesouhlasil. Přitom zahraniční jezdci dodávají závodům náboj, je to úplně jiná kvalita,“ míní Grepl.

Mšeno, Slaný, Pardubice a Olymp v sezoně budou hostit vždy dva závody. Vítěz každého z nich získá čtyři body, tým na nižší pozici vždy o jeden méně. Zatím není zcela jasné, zda o šampionovi rozhodne pořadí v tabulce složené z těchto bodů, nebo bude následovat play-off.

„Plénum ještě neodsouhlasilo, jak to přesně bude,“ prozrazuje Grepl, jehož tým stejně jako v minulých letech bude skládat manažer Petr Vandírek. I s mistrem světa Hancockem?Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze