Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pražská plochodrážní Grand Prix se potýká s omezeným rozpočtem

ilustrační foto | foto: Pavel Němeček

29 2016
Přestože se plochodrážní Grand Prix České republiky pojede až 25. června, organizátoři hlásí již nyní polovinu vyprodané kapacity stadionu na pražské Markétě. V hlavním městě se závod mistrovství světa pojede už podvacáté, a tak pořadatelé chtěli jubilejní ročník pojmout velkoryse. Jenže podle předsedy Auto klubu Markéta Petra Ondrašíka musí vystačit s omezenými finančními prostředky.

„Obrátili jsme se na pražský magistrát a chtěli získat podporu v rámci projektu Praha - Evropské hlavní město sportu 2016. Jenže na Magistrátu hlavního města Prahy panovala patová politická situace a nebylo s kým jednat,“ postěžoval si Ondrašík.

Podporu nakonec pořadatelé získali pomocí grantu, přípravy tak běží bez problémů, i když s omezenými prostředky. „Nedá se počítat, že by se dvacátý ročník nějak odlišoval od předchozích devatenácti, a není to kvůli tomu, že by nám v tomto ohledu chyběly nápady,“ prohlásil.

Oproti minulosti se termín závodu v plochodrážním kalendáři posunul z května do léta. S rozhodnutím britské promotérské společnosti BSI jsou ale na Markétě spokojeni. „Květnový termín nám pro letošek nenabídli. Mohli jsme si vybrat z dubna, června nebo září. Zatím to vypadá, že jsme datum těsně před prázdninami vybrali správně, protože máme vyprodanou téměř polovinu stadionu,“ prohlásil Ondrašík.

Na Markétě už v těchto dnech startuje sezona. O českém účastníkovi červnové Grand Prix může hodně napovědět závod Prague Open, který se v Břevnově pojede 9. dubna. V seriálu MS startuje patnáct stálých účastníků a pořadatelé jednotlivých závodů mají k dispozici tři místa - jedno pro divokou kartu a dvě pro náhradníky. A nejlépe postavený jezdec z Prague Open bude mít jistotu, že se 25. června dočká minimálně pozice náhradníka.

V posledních dvou letech startoval v Praze s divokou kartou Václav Milík. I přes nepříjemné zranění loktu bude opět favoritem, ale jeho vystoupení na Prague Open bude zřejmě jeho letošní závodní premiérou.

O pražskou Grand Prix budou v dubnu bojovat i další přední čeští jezdci - mladíci Eduard Krčmář a Zdeněk Holub či zkušení Matěj Kůs a Josef Franc. Milík loni usiloval o přímý postup do MS, ale v Grand Prix Challenge mu k tomu scházel bod. Patří mu tak alespoň pozice kvalifikovaného náhradníka.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze