Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Splnil jsem rozkaz, usmíval se Plocek po vítězství v závodě skifařů

Michal Plocek ovládl při Primátorkách závod skifařů už podruhé za sebou. | foto: Ivana Roháčková

7 2015
Obhájil loňské prvenství, podruhé v rámci Primátorek ovládl Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského. Ten se jel v Praze na Vltavě poprvé v roce 1895 a je tudíž ještě starší než slavné klání osmiveslic. „Splnil jsem rozkaz,“ usmíval se Michal Plocek, bývalý juniorský mistr světa a úřadující světový šampion do 23 let z loňského Varese.

„Bylo to ovšem mnohem těžší než loni,“ dodal jedenadvacetiletý odchovanec VK Moravia Uherské Hradiště a nyní svěřenec trenéra Michala Vabrouška v pražské Dukle.

V čem byl závod těžší než před rokem?
Hlavně v silném větru, který teď foukal proti. Bylo to patrné i z času, letos jsem byl o minutu pomalejší - i když to krmíte, jak se dá, tak vás vítr zpomaluje. A taky letošní závod nebyla moje premiéra při Primátorkách, něco už jsem za vesly v Dukle i reprezentaci zažil.

Byl závod jiný ještě v něčem?
Už jsem nebyl tak nervozní. Na rozdíl od loňska jsem si už nepředstavoval, že bude Rašínovo nábřeží a náplavka plné lidí, bral jsem to pohodověji. Takovou pohodu vlastně nemám ani na světových akcích, tam si ji nastavit nedokážu.

Nepřemlouvali vás skifaři Dukly, abyste při Primátorkách usedl do jejich osmiveslice?
Jasně že přemlouvali, ale já chtěl původně odpočívat. Jenže když se na začátku týdne Ondra Synek ze závodu skifařů odhlásil, tak jsem jako první náhradník nastoupil já. Trenér Vabroušek mi dal rozkaz, já ho splnil a teď jsem spokojený.

Pojedete tady někdy na skifu proti Ondřeji Synkovi?
Třeba se tu někdy sejdeme a zkusím se s ním o vítězství porvat. A třeba ho jednou i porazím...

Kdybyste si měl vybrat - má pro vás při Primátorkách větší cenu vítězství na skifu, anebo v osmiveslici?
Pro mě je cennější skif, je to moje srdeční záležitost. Ale doufám, že někdy v budoucnu usednu do nějaké duklácké osmy, která Primátorky vyhraje. Mít tady prvenství na skifu i v osmě, to by byla paráda.

V reprezentaci nyní jezdíte na dvojskifu se zkušeným Davidem Jirkou, před týdnem jste se na mistrovství Evropy probili do finále a v něm skončili šestí. Znamená něco dnešní triumf pro váš dvojskif?
Byla to zkouška toho, co bych chtěl zkusit ve spolupráci s Davidem, a zvládl jsem ji dobře. Za dva týdny nás čeká druhý díl Světového poháru ve Varese, takže doufám, že to nějaký přínos mít bude.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze