Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Má nejlepší servis ze všech, chválí americké deníky Plíškovou

Karolína Plíšková podává v semifinále US Open proti Sereně Williamsové. | foto: AP

9 2016
Americké deníky reflektují český tenisový úspěch. Že Karolína Plíšková vyřadila Serenu Williamsovou a dostala se do finále US Open? Novináři litují, že poražená semifinalistka nepřekoná rekord Steffi Grafové v počtu týdnů v pozici světové jedničky v řadě ani počet jejích grandslamových titulů. Zároveň ale oceňují brilantní hru Plíškové a shodují se, že česká hráčka má nejlepší servis ze všech tenistek.

„Nestává se často, aby Serenu Williamsovou někdo přestřílel na servisu a přehrál silou, ale ve čtvrtek se to stalo. Karolína Plíšková téměř dokonalou hrou ohromila 22 tisíc diváků, kteří se přišli podívat na nejlepší tenistku všech dob,“ napsal Wall Street Journal.

Také New York Post označil Plíškové servis za pravděpodobně nejlepší na okruhu: „Plíšková dominovala od začátku do konce, předvedla zlověstný klid a jiný servis, než mají její soupeřky. Tím zatlačila Williamsovou do defenzivy, z níž mohla jen odpovídat, nikoli něco začínat.“

List připomněl, že Serena nebyla zcela fit. „Superžena je také jen člověk. Nevykolejil ji kryptonit, ale kombinace impozantní hry Plíškové a zraněného kolena,“ napsal New York Post v narážce na tajemný prvek, který mohl zničit Supermana.

Fotogalerie

Pro Washington Post bylo překvapení tím větší, že grandslamovou bilanci Plíškové označil za mikroskopickou vzhledem k tomu, že ještě nikdy nepřekročila práh třetího kola. „Ukázala, jak skvěle ovládá své nervy, a chytře umístěnými servisy s velkým odskokem změnila čelo žebříčku,“ napsal Washington Post. Vypočítal, že Plíšková porazila soupeřku 7:5 na esa a 27:21 na nevrácená podání.

New York Times připomněl, že loni Serena Williamsová na US Open skončila také překvapivě v semifinále v zápase s Italkou Robertou Vinciovou. „Tehdy to mohlo být tlakem, vyvolaným snahou vyhrát čtyři grandslamy v jednom roce. Teď tu tlak nebyl, zato tady byla ještě větší záře její soupeřky. Plíšková neukázala ani slabé nervy ani nezkušenost při šokujícím překvapení čtvrtečního večera.“

Americké listy připomínají, že pro čtyřiatřicetiletou Serenu bude stále těžší čelit náporu mladších hráček. Steffi Grafová končila ve třiceti letech a za poslední tři sezony kariéry vyhrála jen jediný grandslamový titul. „Čas nikdo nezastaví,“ konstatoval New York Post.

Autoři: ,


Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze