Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plesk! ozvalo se z tribuny. US Open vidělo bitku, která skončila v želízkách

Bitka během tenisového utkání Novaka Djokoviče na US Open. | foto: AP

3 2010
Vidět dvě bitvy s jedinou vstupenkou? Docela dobrý, říkali si asi diváci na kurtu Arthura Ashe. Ta první se strhla na tenisovém betonu mezi Srbem Djokovičem a Němcem Petzschnerem o postup do 3. kola US Open, ta druhá v ochozech mezi diváky.

Mač Novaka Djokoviče proti Philippu Petzschnerovi musel být během prvního setu na chvíli přerušen, protože v horní části tribuny, v sektoru 187, se strhla bitka.

Djokovič, loňský poražený semifinalista US Open, se otočil k publiku a pozoroval, kdo má v tahanici navrch. "Ale bylo to moc daleko od kurtu, pořádně jsem neviděl, co se tam děje," říkal pak pro list NY Times. "Jen doufám, že to nebyli žádní Srbové."

Pranice asi třetího nasazeného Srba lehce rozhodila. V tu dobu, v osmé hře, vedl 30:0, jenže nakonec o game přišel. Přesto nakonec 23letý hráč svůj zápas (i když trošku pracně) přivedl k vítězství 7-5, 6-3, 7-6.

"Hrál jsem dobře, když to bylo třeba, a měl jsem taky štěstí," uznal.

Podle policie se fanoušek (o jeho národnosti se úřady nezmínily) nechoval podle tenisového bontonu - klel a choval se nepřístojně. Dva diváci, kteří seděli opodál - asi 40letá žena a její otec - se s mužem pustili do křížku.

Muž se nedal, ale pak se ozvalo: plesk. Žena mu vlepila facku. Ani to raubíře neodradilo, sedl si vedle ženy a dál na její adresu směřoval nadávky.

A to zase nevydržel její otec, popadl buřiče pod krkem, oba přepadli přes sedačky do mezery mezi nimi a vyměňovali si tam názory. Celý incident zachytil divák na video.

"Všichni tři po příchodu ochranky dostali na ruce želízka a byli odvedeni na 110. policejní okrsek v Queensu," prozradil pak mluvčí amerického tenisového svazu Tim Curry.

Nikdo z buřičů nebyl ovšem uvržen do žaláře, vysloužili si jen napomenutí za přestupek a zákaz vstupu na kurty US Open.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze