Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Pařba v Las Děčín. Basketbalisté tančili, byli fajn, fajn, fajn

27 2014
Novozélandští ragbisté před zápasem lekají své soupeře bojovým tancem haka, děčínští basketbalisté by zase mohli ligové konkurenty odrovnávat smíchy díky svým ztřeštěným kreacím. Na pátečním plese BK Děčín se po roce opět blýskli půlnočním tanečkem; k popukání!

Už úvodní pasáž. Hráči po špičkách přicupitají do sálu, na sobě přiléhavá černá trička a legíny. Baletky! Krásný kontrast k jejich pověsti nejagresivnějšího mužstva ligy. I Petr Iljič Čajkovskij by zíral, jak ladně zahráli basketbaloví metráčkové jeho Labutí jezero.

Střih. Od vážné hudby v nevážném provedení k ještě víc praštěné stěžejní fázi vystoupení. Hráči šup do barevných triček, svéráz Bosák v pozadí máchá rukama jako diskžokej Arnoštek z "muzikálu totalitního věku" Kouř, z repráků zní nakažlivé Je to fajn, fajn, fajn... Dav kolem týmu v extázi vříská.

"Tenhle film, ročník 1990, je trochu úchylárna. Bláznovství. Já ho moc neznal, napadlo to kluky. Zalíbilo se mi to. I mému Marečkovi. Když jsem doma trénoval, tancoval taky," líčil kapitán Jakub Houška, guru klubové zábavy. Zábavy, která není samoúčelná. Baví hráče i fandy a tvoří mezi nimi neobyčejné pouto, které žádná krize nerozpojila.

Fotogalerie

Po show děkovačka jako po zápase, i na vítězné kotouly došlo. Ale estráda nekončí! Válečníci natočili jako pozvánku na ples roztančený klip na chytlavou píseň Happy; najednou zní z repráků, košíkáři se na parketách potrhle vlní, vtahují lidi k sobě a pak už trsá celý sál. Houška si sundá triko, do půl těla skotačí, vysvléká i ostatní parťáky.

Pařba v Las Děčín! Nespoutaně divočí celá Střelnice; saka ani podpatky nepřekážejí. Atmosféra je elektrizující jako po vítězné trefě v poslední vteřině. A pak dohra v šatně, kde se rozvrkočení hráči převlékají zpátky do gala.

"Tak jsme první, no a cóó, no a cóó," halekají a poskakují. "Tohle si musíme zazpívat po čtvrtfinále, frajeři!" zazní. "Po semifinále!" říká další. "Po finále!" šponuje to třetí.

Hráči v kolečku spojí ruce a křičí svá hesla. "Srdcem Válečník". A taky "Má to smysl“. Což je motto Houškova webu koubasket.cz, na němž založil i dobročinný e-shop.

Právě to je další stránka Válečníků. Pomáhají druhým i nad rámec (taky záslužných) klubových akcí; sami od sebe, nezištně, od srdce. A jakkoli to zní pateticky, tohle všechno z nich dělá víc než jen sportovní tým. V jistém smyslu i rodinu, byť občas správně trhlou (jako v sobotu).

BK Děčín? Je to fajn, fajn, fajn!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze