Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Světový turnaj v plážovém volejbalu se letos na Štvanici neuskuteční

Tvorba beachvolejbalového kurtu na Štvanici | foto:  iDNES.cz

15 2016
Pražský turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu se letos neuskuteční. Akce vypadla už koncem loňského roku z kalendáře mezinárodní federace FIVB, Český volejbalový svaz ještě jednal o změně termínu, ale dnes potvrdil, že se konat nebude.

Na základě předběžné dohody by se nicméně štvanický turnaj mohl za rok do seriálu vrátit.

Důvodem zrušení květnového turnaje kategorie Open v Praze je jeho termínová kolize s moskevským bodově lépe hodnoceným grandslamem.

„Vzhledem k tomu, že je olympijský rok, tak by přední české páry daly pochopitelně přednost Moskvě. A bez záruky účasti našich nejlepších týmů jsme se proto rozhodli turnaj nepořádat,“ řekl mluvčí svazu Lukáš Kozáček. „Jednali jsme o variantě, že by byl turnaj o týden dříve, ale to nedopadlo,“ doplnil.

Diváci by mohli zaplnit ochozy centrkurtu u Negrelliho viaduktu znovu v roce 2017. „Podnikneme veškeré kroky, aby tady (turnaj) byl znovu. Máme předběžně dohodnuto, že ho zase uspořádáme, a uvidíme, v jakém formátu,“ řekl Kozáček.

V minulých letech hostila Praha čtyřikrát turnaj mužů (2008, 2010, 2011 a 2012). Po roční pauze je nahradily ženy a předloni triumfovala domácí dvojice Kristýna Kolocová, Markéta Sluková, které spolu od loňského léta nehrají.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze