Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dva české páry mají jistý světový šampionát v plážovém volejbalu

Markéta Sluková na turnaji Světového okruhu v Riu de Janeiro. | foto: www.fivb.org

8 2017
Dva české páry budou startovat na mistrovství světa v plážovém volejbalu. Na ostrově uprostřed Dunaje ve Vídni se 28. července až 6. srpna představí Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou a Michala Kvapilová s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou. Mužská dvojice Ondřej Perušič a David Schweiner je mezi náhradníky.

„Máme už černé na bílém, že jsme se kvalifikovaly na mistrovství světa. Určitě si naplánujte dovču a doražte se podívat na světový beach. Vídeň není vůbec daleko a my českou podporu moc uvítáme,“ zvaly fanoušky Hermannová se Slukovou, letos bronzový pár z čtyřhvězdičkového turnaje Světového okruhu v Riu de Janeiro.

Na šampionát se podle očekávání dostaly i halové mistryně Kvapilová s Kolocovou. Perušič a Schweiner jsou čtyřiadvacátým párem mezi náhradníky a jejich šance startovat je nejspíš minimální. Udělovat se ještě budou tři volné karty, ale stejně jako předloni v Nizozemsku asi čeští muži na MS hrát nebudou.

Do soutěže mužů i žen se shodně kvalifikovalo 48 párů, které budou rozděleny do dvanácti skupin. Z těch se vždy první dva celky kvalifikují do play off a s nimi čtyři týmy ze třetích míst. Zbylých osm družstev z 3. míst si mezi sebou zahraje o zbylá čtyři místa v 1. kole vyřazovacích bojů.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze