Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plážový volejbal beze ztrát?

6 2000
L a u s s a n e - Mezinárodní volejbalová federace (FIVB) plánuje zavedení nového systému počítání beze ztrát i v plážovém volejbalu. Šestkový volejbal se hraje tímto způsobem do 25 bodů od loňského ledna, stejný model navrhli členové federace na víkendovém zasedání v Lausanne zavést i pro hru na písku. O návrhu budou členové správní rady hlasovat na kongresu začátkem srpna v Seville. Pokud by byl návrh přijat, hrál by se plážový volejbal od roku 2001 beze ztrát na dva sety do 25 bodů a případná třetí sada do patnácti bodů. Plážový volejbal se dosud hraje na jeden set do patnácti bodů se ztrátami, většina finálových zápasů na dvě dějství do 12 bodů.

FIVB zavedla v šestkovém volejbalu takzvaný Rally-Point- System, v němž každá chyba znamená bod nezávisle na tom, kdo podává, od ledna 1999. Protože tento systém zvýšil atraktivitu hry a přivítaly ho zejména televizní společnosti, které mohou lépe odhadnout délku utkání, chce federace zavést počítání beze ztrát i na písku.

Poprvé se tímto způsobem bude zkušebně hrát satelit v Lausanne ve druhé polovině  srpna. Na olympijských hrách v Sydney bude každopádně platit dosavadní model, nové počítání by se začalo používat až ve Světovém okruhu v příštím roce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze