Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plážoví olympionici na soupeře nestačili

20 2000
B r n o - Marek Pakosta a Milan Džavoronok porazili na mistrovství České republiky v plážovém volejbalu v obou vzájemných zápasech olympioniky Michala Palinka s Martinem Léblem, což jim vyneslo mistrovský titul, druhý po roce 1997. Třetí místo obsadili v Brně Přemysl Kubala a obhájce loňského prvenství Petr Chromý. Tyto tři dvojice budou český volejbal reprezentovat v příštím týdnu na mistrovství Evropy v Bilbau.

Pakosta a Džavoronok byli na Sokolském koupališti na Brněnské přehradě nasazeni po letošních nevýrazných výsledcích až jako číslo devět, ale hlavní favority Palinka a Lébla porazili v druhém kole jednoznačně 15:4. Přestože se ani pozdější vítězové nevyhnuli zaváhání a ve třetím kole prohráli se Stejskalem a Fikarem 14:16, došli nakonec až do finále, kde Palinka s Léblem porazili znovu, tentokrát po bezmála dvouhodinové dramatické bitvě ve třech setech.

Pakosta si pochvaloval výkon v rozhodujícím třetím dějství. "Zatlačili jsme je servisem, rychle jim utekli o tři body a dobře jsme ztrátovali," radoval se jedenatřicetiletý volejbalista. "Náš první vzájemný zápas vlastně nic neřešil. Potvrdila se moje domněnka, že tady budou tři vyrovnané páry, které se spolu poperou o titul," dodal Pakosta. Nejlepším hráčem brněnského turnaje byl vyhlášen devětatřicetiletý Milan Džavoronok, nejlepším polařem Michal Palinek. Hrálo se o celkovou dotaci ve výši 100.000 korun, vítězný pár obdržel 22 tisíc.

Výsledky:
Semifinále:
Palinek, Lébl - Stejskal, Fikar 15:10, Pakosta, Džavoronok - Chromý, Kubala 15:6.
O třetí místo: Chromý, Kubala - Stejskal, Fikar 15:6.
Finále: Pakosta, Džavoronok - Palinek, Lébl 2:1 (12:9, 9:12,
12:5).
Konečné pořadí MČR:
1. Pakosta, Džavoronok, 2. Palinek, Lébl, 3. Chromý, Kubala, 4. Stejskal, Fikar, 5. Kuchta, Biječek a J. Beneš, P. Beneš, 7. Bíza, John a Muselík, Staněk.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze