Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jména sponzorů u intimních partií? Tak chtějí „plážové kočky“ do Ria

Český volejbalový pár Hana Třešňáková a Eliška Gálová. | foto: cev.lu

16 2014
Do zahájení olympijských her v Rio de Janeiru zbývají ještě více než dva roky, pro dvojici plážových volejbalistek Eliška Gálová - Hana Třešňáková však začíná cesta za naplněním olympijského snu již nyní. Jak to ale udělat, aby mohly objíždět turnaje světové série, kde lze vybojovat potřebné body?

"Bez financí to nejde," mají jasno obě dívky. Říkají si BeachCats a přicházejí s originálním nápadem. Prostřednictvím svého webu oslovují potenciální partnery se žádostí o podporu při naplňování jejich finančního rozpočtu. Nenabízejí však tradiční reklamní formáty, jež by zajišťovaly maximální viditelnost, ale naopak místa, která nejsou vidět.

"Jména našich partnerů se ocitnou na vnitřních stranách obou dílů našich plavek, ve kterých chceme odehrát klíčové turnaje. Je to něco, co jsme ve sportu ještě nezaznamenaly, ale nám se to líbí. Ani jsme dlouho neřešily, zda to je či není ožehavé téma," říká starší z tandemu, jedenadvacetiletá Eliška Gálová.

Nastartoval je evropský bronz

Je zkušenější, má za sebou několik předních umístění na šampionátech v plážovém volejbalu, z nichž nejviditelnější je loňské čtvrté místo na MS do 23 let.

"Často jsem ale střídala partnerky; sháněla jsem takovou, která by chtěla opravdu hodně a tvrdě pracovat. A to nejen pod sítí, ale absolvovat třeba i atletické tréninky. Prostě udělat něco navíc a věnovat tomu čas. Před loňským mistrovstvím republiky do 22 let jsme to zkusily s Hankou a turnaj jsme vyhrály, padly jsme si do noty," líčí Gálová, jež s Hanou Třešňákovou o pár týdnů později získala na ME do 22 let bronz.

Eliška Gálová a Hana Třešňáková
Český volejbalový pár Hana Třešňáková a Eliška Gálová.

Také další plán je narýsovaný celkem zřetelně. "Chtělo by to co nejdřív začít objíždět turnaje a jejich kvalifikace. Tenhle rok je takový adaptační, jde o to, abychom posbíraly nějaké body a příští rok, kdy se rozjede olympijská kvalifikace naostro, měly větší jistotu," nastiňuje.

Gálová věří, že postup do Ria je v jejich silách. "Nejméně polovinu soupeřek, jež potkáme v kvalifikacích na turnaje, dobře znám. Záleží taky na losu, ale hráčsky na to máme," je přesvědčená.

Partnerům místa pod plavkami nevadí

Obě hrají také šestkový volejbal. Devatenáctiletá Třešňáková působila přes zimu v juniorce pražského Olympu, její starší kolegyně zase hrávala za Tatran Střešovice druhou nejvyšší soutěž.

"Ale byl to pro nás jen doplněk, všechno podřizujeme plážovému volejbalu," upozorňuje Gálová na ambice páru, který se chce prosadit vedle populárního tandemu Kiki a Maki čili Kristýny Kolocové a Markéty Slukové. "Ještě to nevíme přesně, ale na hrách budou moci startovat minimálně dvě dvojice z dané země, možná i tři. Samozřejmě když budou mít v žebříčku potřebné body."

Pro možná ztřeštěný nápad se jmény sponzorů na vnitřních stranách plavek obě dívky našly pochopení u svých partnerů. "Jde sice o intimní místa, ale nevadí jim to, oba jsou pohodáři se smyslem pro humor. Naopak to považují za dobrý nápad," pokyvuje hlavou Gálová.Najdete na iDNES.czmobilní verze