Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Největší turnaj v plážové házené je o den delší a zahájí jej No Name

Momentka z největšího českého turnaje v plážové házené. | foto: Štěpán Tomš

25 2014
Už to dávno není jen zábava pro pár kamarádů: plážová házená se stává čím dál etablovanějším letním sportem, což potvrzuje i největší český turnaj. Do Bělé pod Bezdězem přijede celkem 62 týmů, nejvyšší počet v historii akce. Na písku se představí házenkářské reprezentantky i extraligoví hokejisté Mladé Boleslavi.

Plážová házená se v mnohém podobá plážovému fotbalu, oblíbenému sportu Brazilců - však se záběry z tamních písečných hřišť objevují i teď, při mistrovství světa. V obou sportech hraje klíčovou roli slunce, písek, pohoda a triky s míčem. Ale zároveň se v obou už dávno nehraje „jen“ o zážitek.

Dokládá to třeba zájem o 9. ročník největšího českého turnaje v plážové házené, který začíná ve čtvrtek v Bělé pod Bezdězem. 62 týmů je zatím rekordním počtem účastníků. Akce navíc potrvá o den déle - turnaj zahájí ve čtvrtek v blízké Mladé Boleslavi koncert populární slovenské kapely No Name (vstupenky je možné koupit i ve čtvrtek na místě).

Plážovou házenou si oblíbili i ti, kteří hrají „normálně“ v halách. Proto budou v Bělé k vidění třeba české reprezentantky Hana Kutlvašrová, Lucie Satrapová, Kateřina Keclíková, Petra Vítková či Kristýna Salčáková.

Netradičním týmem je pak mužstvo hokejistů Mladé Boleslavi - loni si premiéru v Bělé odbyli ještě jako favorit 1. ligy, nyní už míří na písek v roli extraligového účastníka. „Všechny nás překvapili,“ říkal loni jeden z organizátorů Vojtěch Srba, když hokejisté ukázali cit pro míč a skončili na 18. místě.

Turnaj hraný v blízkosti Máchova jezera má jako obvykle na každý večer v plánu i mimosportovní akce: ve čtvrtek No Name, v pátek večerní hudební program, který v sobotu doplní navíc tradiční ohňostroj. Finálové zápasy se pak budou hrát v neděli od 8 ráno do 14.30 hodin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze