Češka Barbora Seemanová při olympijské rozplavbě na 200 metrů volným stylem....

Češka Barbora Seemanová při olympijské rozplavbě na 200 metrů volným stylem. (8. srpna 2016) | foto: Reuters

Plavkyně Seemanová má titul z juniorského ME, navrch přidala bronz

• 1
Z kraulařské stovky měla stříbro, v sobotu získala Barbora Seemanová bronz na dvojnásobné trati a své skvělé vystoupení na mistrovství Evropy juniorů v Netanje korunovala česká plavkyně titulem. Na kraulařské padesátce navíc triumfovala v národním rekordu 25,06 vteřiny.

Na nejkratší mistrovské trati vylepšila Seemanová dosavadní národní maximum Anny Kolářové z roku 2015 o 29 setin. Necelou hodinu před finále ve sprintu přitom získala teprve sedmnáctiletá Češka bronz na dvoustovce.

Zlatou medaili získala Seemanová s náskokem 16 setin před Dánkou Julií Jensenovou, jež ji jako jediná předtím porazila v rozplavbách i v semifinále. Ve finále ale měla česká plavkyně nejrychlejší reakční čas a také jako první dohmátla.

Ve finále znakařské dvoustovky skončil těsně pod stupni vítězů Tomáš Ludvík. Od bronzu ho dělilo 87 setin.

Evropský juniorský titul získala pro české plavání po pěti letech, v roce 2012 vybojoval Jan Micka dvě zlaté medaile v Poznani.

Závodnici pražského Motorletu patří nyní národní rekordy na třech tratích, v Izraeli se nezlepšila jen na dvoustovce, kde časem 1:59,32 ve finále zaostala za svým českým maximem z loňska o více než sekundu. V rekordu šampionátu 1:57,85 zvítězila Maďarka Ajna Keselyová, před českou reprezentantkou, jež na této trati obhajovala stříbro, dohmátla ještě Valentine Dumontová z Belgie.

V neděli bude mít Seemanová šanci medailovou bilanci ještě vylepšit na motýlkářské padesátce, na níž má mezi přihlášenými šestý čas.