Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závadová vítězila a plavkyně Ostravy získaly pátý titul za sebou

Plavkyně Barbora Závadová | foto: Archiv Jiřího Seidla

31 2016
Reprezentantka Barbora Závadová dotáhla KPS Ostrava k vítězství na mistrovství republiky družstev v plavání. K pátému za sebou.

Nejlepší česká plavkyně při finále šampionátu v Ostravě vyhrála čtyři závody - 100 a 200 metrů motýlka a polohovky na 200 a 400 metrů. K tomu přispěla k výhře v závěrečné štafetě na 4x 100 metrů volný způsob, která se časem 3:53.52 minuty výrazně přiblížila ke svému stávajícímu českému rekordu.

„Je to fantastická záležitost, letos nikdo nepočítal, že bychom prvenství obhájili, protože děvčata z Bohemky na tom byla opravdu dobře. I pro nás to je překvapení,“ prohlásil Vítězslav Hartmann, vedoucí trenér KPS Ostrava.

Za nesmírně důležité označil vítězství v závěrečné štafetě. „Před ní jsme totiž vedli snad jen o sedm osm bodů,“ upozornil. „Nakonec jsme vyhráli o fous...“

O 17 bodů před Bohemians Praha. Ostravanky nasbíraly 434 bodů, Bohemians Praha 417 a třetí Slavia VŠ Plzeň 333.

Znovu se ukázalo, jak je pro ostravský klub důležitá Barbora Závadová. Zůstává jeho členkou, byť se připravuje v Praze pod vedením trenéra Jaroslava Strnada.

„Je to stěžejní postava našeho týmu, ale také ostatní naše děvčata podala kvalitní výkony,“ podotkl Vítězslav Hartmann. „Chyběla nám Věrka Kopřivová, která je v Americe, ale mladé plavkyně ji zastoupily.“

První byly také Petra Gebauerová na 100 metrů znak a Tereza Závadová na 400 metrů volný způsob. Plavecký titul pro KPS Ostrava vybojovalo družstvo ve složení Petra Gebauerová, Marika Hudcová, Tereza Kanalošová, Rozálie Knittlová, Michaela Petrová, Barbora Závadová a Tereza Závadová.

Muži KPS Ostrava skončili pátí s 214 body, když titul vybojovala Kometa Brno (443 bodů) před Bohemians Praha (394) a Slavií VŠ Plzeň (362).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze