Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Štěrbová válí. Čas mě hodně překvapil, přiznala plavkyně

Plavkyně Lenka Štěrbová | foto: Jan Kodeš

13 2017
Na mistrovství republiky v pražském Podolí nedávno vyhrála na pětikilometrové trati, ale to by nebylo nic extra překvapivého. Mnohem zajímavější je výkon, jejž plavkyně SCPA Pardubice Lenka Štěrbová dosáhla. Čas 59:41,4 minuty je velká rarita; z Češek rychleji pětku v historii zvládla jenom olympionička Jana Pechanová.

„Překvapil mě hodně,“ přiznává 22letá plavkyně. „Ve vodě jsem si to nejdřív špatně spočítala. Až v průběhu závodu jsem si uvědomila, že s Ájou Benešovou (druhou v cíli) útočíme na tu hodinu. To mě nakoplo. V listopadu jsem takhle plavala na krátkém bazénu a říkala jsem si, že by bylo skvělé, kdyby se to někdy povedlo i na dlouhém. Ale rozhodně jsem si nemyslela, že by se to mohlo povést už teď,“ pokračuje Štěrbová.

Osobní rekordy teď nicméně vylepšuje pravidelně. Třeba na březnovém domácím šampionátu družstev v Pardubicích přepsala hned tři. Příčina vězí zřejmě v tréninku s plavci z pražských Bohemians, kde ji vede Jan Srb.

„Moc mě to tam baví, družstvo je celkově perfektní a styl trénování úplně jiný, než na který jsem byla zvyklá dřív,“ vykládá plavkyně.

V čem přesně je odlišný? „Trénuje se ve větší intenzitě, ale v menším objemu. Prolínají se tu různé věkové skupiny, jsou tu plavci od 15 do nějakých 55 let, je to zvláštní. Řada z nich se k trenérovi vrací. Pro mě je dobré, že tam je i Matěj Kozubek, připravujeme se oba na to samé,“ líčí Štěrbová.

To znamená na mistrovství světa v maďarském Balatonu. Splněný limit bude chtít potvrdit ještě na otevřené vodě při červnovém Kroufkově memoriálu na Seči, ale to by měla být spíš formalita.

V Balatonu už Štěrbová jednou plavala. „Nemám na to ideální vzpomínky, teplota vody tehdy byla 30 stupňů. A já mám ráda mnohem studenější,“ říká. Jak by ne - vždyť je přemožitelkou kanálu La Manche.

Autor:


Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
PROGRAMÁTOR WPF/C#/.NET

Grafton Recruitment Praha
Olomoucký kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze