Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cíle plavkyně Chocové: Evropa a limit na olympiádu

Petra Chocová | foto: Karel Pešek, MAFRA

13 2015
Kvůli zdravotním potížím neměla Petra Chocová moc času připravit se na prosincový evropský šampionát. Víc než úspěch na Evropě by pro ni však bylo splnění limitu pro start na olympijských hrách v Riu.

„Chtěla bych na svou druhou olympiádu. Hrozně si přeju, aby se to povedlo,“ řekla českolipská plavkyně a zastupitelka po víkendových závodech Axis Cup v Jihlavě.

V létě jste měla zdravotní problémy. Už je to v pořádku?
Po mistrovství světa jsem byla na laparoskopii břicha. Šest týdnů jsem musela mít rekonvalescenci. A začala jsem až někdy koncem září. Takže se do toho teprve dostávám. Čtyři týdny do Evropy. Tak já doufám, že to ještě vyjde.

Evropa se blíží, jak to s vámi aktuálně vypadá?
Příprava jde myslím podle plánu. Časy na závodech mě ještě moc neoslnily, ale doufám, že to opravdu vygradujeme až na tu Evropu. A nebudu si teď dělat hlavu z těch časů.

Dá se říct, co od Evropy čekáte? Nebo se to kvůli zdravotním komplikacím nedá odhadovat?
Určitě bych Evropě chtěla finále. Co nejvíce se přiblížit medaili. A po šampionátu mám ještě takový plán: čtrnáct dní poté jet na závody do Maďarska. Chtěla bych tam zkusit splnit limit na olympiádu. Což je pro mě trošku větší cíl pro tuhle zimu, než Evropa.

Je limit pro olympijské hry dosažitelný? Jak odhadujete své šance?
Myslím si, že jsou obrovské. V létě jsem byla 24 setin za limitem. Takže si myslím, že by to tam mělo být.

Olympiáda je asi hlavní cíl letní sezony, že?
Určitě ano. Chtěla bych na svou druhou olympiádu v životě. Je to sen každého plavce. A když se to podaří dvakrát, je to neskutečný. Hrozně si přeju, aby se to povedlo.

Co se vám vybaví při slově olympiáda? Zažila jste to na vlastní kůži.
Neskutečná atmosféra. Člověk tam vidí světoznámé sportovce z jiných sportů. Olympijský dům je úžasný, atmosféra je nepopsatelná. Každý by to musel sám zažít.

Plavání je během olympiády hodně nabité. Je prostor se dostat jinam, než do bazénu?
Já, jak jsem tam byla jako nováček, jsem se tam strašně rozkoukávala. Takže jsem prakticky nic neviděla. A doufám, že když se dostanu do Ria, tak si to nějak zařídím a uvidím tam trošku víc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze