Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plavecká reprezentace míří do Ománu

17 2003
Hradec Králové - V Čechách by se jí nyní ve venkovním bazénu asi příliš trénovat už nechtělo, přesto se tomu královehradecká plavkyně Jana Myšková v příštích týdnech nevyhne. V pondělí totiž odlétá do Ománu, kde se poprvé ve své kariéře s českou reprezentací zúčastní předolympijského soustředění.

"Je to jedna z výhod, které se mi díky zařazení do reprezentace dostává," říká s uspokojením šestadvacetiletá plavkyně. Bohatý stát nacházející se v Perském zálivu pro ni bude cestovatelskou novinkou. Dva týdny tam strávené však vyplní usilovným tréninkem.

Proč právě v této exotické zemi?

Vše je na doporučení reprezentačního trenéra Jaroslava Strnada. Ten byl v Ománu na soustředění před třemi lety a nemohl si ho vynachválit. "Řekl, že rok před olympiádou chce pro reprezentaci to nejlepší a to nejlepší prý zažil právě tam," vysvětlila Myšková.

V Ománu ji podle trenérových slov čeká perfektní zázemí, vše na prvotřídní úrovni. "Trenér tvrdí, že tam jsou navíc přátelští lidé a pokud něco potřebujete, je to vždy včas," konstatovala plavkyně.

Připravovat se tam bude za letních teplot kolem pětatřiceti stupňů ve venkovním bazénu. "Budeme převážně plavat a prokládat to posilovnou," odtajnila Myšková záměry trenérů.

Do Ománu odletí jako čerstvá držitelka českého rekordu na trati 200 metrů volný způsob, který o víkendu zaplavala v trutnovském pětadvacetimetrovém bazénu, a to bez výraznější speciální přípravy.

"Čas pod dvě minuty je na české poměry sice dobrý, ale jinak nejde o nic zvláštního," řekla k rekordu. "Pokud chci plavat stovku hodně pod pětapadesát vteřin, čas na dvojnásobné trati pod dvě minuty by neměl být nic mimořádného," uvedla Myšková.Najdete na iDNES.czmobilní verze