Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plavec Vítek se z kanálu La Manche vrátil na domácí šampionát. A zvítězil

Rostislav Vítek | foto: Jiří Seidl, MF DNES

23 2009
Týden po překonání kanálu La Manche ovládl dálkový plavec Rostislav Vítek mistrovství republiky na Lipně. Nejprve v sobotu obhájil titul v závodě na pět kilometrů a dnes potvrdil roli hlavního favorita také na dvacetikilometrové trati.

Na kratší vzdálenosti Vítek zvítězil s náskokem 2,3 sekundy před Jakubem Fichtlem, který této disciplíně vládl pět let před ním.

V královské disciplíně triumfoval plavec Komety Brno podesáté za posledních dvanáct let o téměř 15 minut před dalším reprezentantem Liborem Smolkou.

Vítek před šampionátem přeplaval kanál La Manche z Anglie do Francie v českém rekordu 7:16 hodiny. O devět minut překonal tři roky staré maximum Yvetty Hlaváčové.
Jeho výkon je čtvrtým nejlepším v historii. Také mezi ženami triumfovala na pětce zástupkyně Komety Brno. Silvie Rybářová zvítězila o více než čtyři minuty před teprve patnáctiletou Lenkou Štěrbovou, už jistou vítězkou
Českého poháru. Obhájkyně titulu a dlouholetá česká jednička Jana Pechanová do závodu na poslední chvíli ze zdravotních důvodů nenastoupila.

Dvacetikilometrovou trať zvládla nejlépe mladičká Štěrbová, která navázala na loňské prvenství své matky.

Mistrovství ČR - výsledky

Muži - 5 km: 1. Vítek (Kometa Brno) 1:01:21,9, 2. Fichtl (Radbůza Plzeň) -2,3, 3. Pošmourný (Kometa Brno) -5,6.

Ženy - 5 km: 1. Rybářová (Kometa Brno) 1:08:49,6, 2. Štěrbová (SC PA Pardubice) -4:07,2, 3. Okurková (Kometa Brno) -4:39,1.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze