Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plavec Janeček: Pauza mi prospěla, teď chodím na tréninky s úsměvem

Pavel Janeček | foto: Reuters

6 2016
Po olympijských hrách, které se konaly v srpnu v brazilském Rio de Janeiru, si plavec náchodského klubu Delfín Pavel Janeček dal od plavání pauzu. Novou sezonu začal tradičně závody v Trutnově a hned na nich zvítězil.

Na Velkou cenu města Trutnova přijel Janeček po pauze, kterou si od plavání dal.

Do normálního tréninku se vrátil tři týdny před závody. I přes pauzu však i v konkurenci několika reprezentantů dokázal, že je výborný plavec, a hlavní závod, který se v Trutnově plaval na 200 metrů volným způsobem, vyhrál.

Na druhého Tomáše Havránka z týmu Bohemians Praha dokázal naplavat přes vteřinu a půl. Třetí skončil další reprezentant Petr Bartůněk. Přesto byl Janeček ze svého výkonu, který měl hodnotu jedné minuty 50 vteřin a 50 setin, spíše rozpačitý.

„Na jednu stranu spokojený jsem, je to nejrychlejší čas, který jsem v tomto období po pauze zaplaval. Na druhou stranu je to velmi slabý čas, takového už bych měl dosahovat na dlouhém bazénu vždy. Navíc nejsem zcela spokojený ani s technikou, kterou jsem v závodě plaval. Nicméně není to špatný start do sezony,“ hodnotil svůj výkon Janeček.

V Trutnově kromě hlavního závodu plaval rovněž 100 metrů volným způsobem, rozplavby na dvě stě metrů a také štafetu. Na velké ceně Trutnova dokázal dvaadvacetiletý plavec vyhrát už počtvrté. „Závody v Trutnově mám rád. Je tam velmi přátelská atmosféra a pořadatelé nám vždy poskytnou skvělé podmínky pro výkon. Připadám si tam občas jako doma. Rád se tam každý rok vracím,“ uvedl Janeček. Vrcholem zimní plavecké sezony pro něj bude mistrovství světa v Kanadě, přitom má výhodu, že nemusí plnit limit, protože je členem reprezentačního A-týmu.

„Mám štěstí, že se budu moct připravovat jen na závody a nemusím si hlídat splnění limitu,“ říká o výhodě třeba proti olympijským hrám Janeček. Jak přiznává, dal si po nich od plavání skoro měsíční pauzu, prý mu hodně pomohla. „Po olympiádě jsem si potřeboval odpočinout a na chvilku zapomenout na plavání. Prázdniny jsem neměl už několik let, a tak jsem volno nutně potřeboval,“ řekl náchodský plavec, „k tréninku ve vodě jsem se vrátil teprve před třemi týdny a spíš si je užívám, než abych se zase hned někam hnal. Na tréninky teď chodím s úsměvem.“Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze