Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plavcům půjde o Sydney i o Evropu

14 2000
P r a h a - Poslední šanci splnit limity potřebné pro účast na mistrovství Evropy v Helsinkách (3.-9. července) a jednu z posledních příležitostí ke splnění postupových kritérií na olympijské hry budou mít plavci od pátku do neděle v Praze-Podolí při mezinárodním mistrovství republiky. Šampionátu se zúčastní kompletní česká špička a reprezentanti Rakouska, Slovinska, Bulharska, Malty, Polska, Litvy a Slovenska.

Jistotu nominace na mistrovství Evropy, která bude oznámena hned po šampionátu, už mají Daniel Málek (50, 100 a 200 m prsa), Jan Víťazka (200 a 400 m pol. záv.), Ilona Hlaváčková (50 a 100 m znak), Kateřina Pivoňková, Marcela Kubalčíková (obě 200 m znak), Hana Černá a Pavla Chrástová (obě 400 m pol. záv.). Na olympijské hry se dosud kvalifikovali Málek (100 m prsa), Hlaváčková (100 m znak) a Černá (400 m pol. záv.).

Útok na limit evropského šampionátu se o víkendu čeká především od Michelle Vlasákové, které při nedávném mítinku Praha 2000 na 200 metrů prsa scházela k účasti desetina vteřiny. O nominaci se chystají poprat také Květoslav Svoboda na kraulařských tratích a prsař Roman Havrlant. Dostat se olympijské nominace se pokusaí Víťazka.

S dýchacími problémy, přijede do Prahy také Yvetta Hlaváčová, která rovněž ještě nemá účast na evropský šampionát zajištěnu. "Na 50 metrů znak jí chybějí dvě desetiny a na krátké polohovce osm desetin, což je v jejích silách," řekl Petr Bílek, jenž loni na podzim nahradil ve funkci manažera plavkyně Josefa Lišku.

Šampionátu se zúčastní také rakouská prsařka Vera Lischkaová, mistryně Evropy na 50 metrů z krátkého bazénu v Rostocku 1996.

"Doufám, že se stávající počet plavců pro mistrovství ERvropy rozroste alespoň na deset účastníků. Největší naději na splnění limitu mají Horký, Pechanová, Vlasáková, Havrlant a alespoň jeden z trojlístku kraulařů Svoboda, Dusil a Burda," věří trenér Josef Nalezený. "Také čekávám, že se zvýší počet limitářů pro Sydney," dodal s tím, že deset plavců, s nimiž pro olympiádu počítal, asi do Sydney nepojede.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze