Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plavkyně Štěrbová se na MS opírala o zkušenosti, nyní si vychutná volno

Dálková plavkyně Lenka Štěrbová. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

25 2017
To nejlepší si schovala na konec. Lenka Štěrbová se s účinkováním na mistrovství světa v maďarském Balatonu rozloučila výborným 11. místem na pětadvacítce a nyní si může vychutnat týden zaslouženého volna.

Umístění ve čtvrté a třetí desítce? Mezi světovou elitou to určitě není úplně marné, ale pusu údivem kvůli tomu neotevřete.

Pardubická dálková plavkyně Lenka Štěrbová ovšem tyhle individuální výsledky z mistrovství světa v Maďarsku při svém posledním startu drtivě přebila. Na královské pětadvacetikilometrové trati byla 11., což už rezonuje úplně jinak. Je to nejlepší výkon českých dálkových plavců nejen na šampionátu v jezeře Balaton, ale za poslední čtyři roky mezi dospělými vůbec.

Výsledky Lenky Štěrbové

na MS v Balatonu

  • 10 km, 37. místo
  • 5 km, 26. místo
  • smíšená štafeta na 4x1,25 km, 16. místo
  • 25 km, 11. místo

„Byla to moje čtvrtá pětadvacítka na velké soutěži, už dvakrát jsem ji plavala na mistrovství Evropy a jednou i na mistrovství světa,“ připomněla Štěrbová 15. příčku z Kazaně 2015.

„Zkušenosti z předchozích závodů moc pomohly. Věděla jsem, že se musím za každou cenu držet v hlavní skupině, současně ale nebláznit a neplýtvat silami. Čekalo mě víc než 5 hodin závodu, přitom byla teplá voda a vzduch měl přes třicet stupňů,“ pokračovala.

Poté, co ženy o kolo dohnali muži, kteří na tutéž trať vyráželi dříve, sice ztratila kontakt s nejrychlejší desítkou závodnic, ale ty ostatní už si pohlídala.

„Držela jsem se s Japonkou a Ekvádorkou, pak se mně podařilo stáhnout další. V posledním kilometru jsem zkusila zaútočit, udržela se mě jen Maďarka Someneková. Věděla jsem, že je hodně rychlá, ale když jsme rameno na rameno plavaly podél tribun, všimla jsem si, že má hodně vysokou frekvenci a usoudila, že už asi nedokáže přidat. Šla jsem do finiše až v posledních patnácti metrech a na nich jsem udělala víc jak sekundu!“ radovala se Štěrbová, jíž reprezentační trenér Srb za odměnu výjimečně dopřál týdenní odpočinek.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze