Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plaval jsem na krev, řekl medailista

11 2003
Dublin - Velmi úspěšný vstup do evropského šampionátu má za sebou český plavec Květoslav Svoboda. Přestože do finále postoupil až osmým časem, v rozhodující chvíli zabral a doplaval si pro bronzovou medaili. "Ale mohlo to být rychlejší, chtěli jsme s trenérem o trochu lepší mezičasy," káral se po čase 3:42,34 minuty.

Připustil ale, že na vítěznou dvojici neměl. "Dali mi dvě sekundy, v závěru jsem na ně
prostě nestačil. Ale každopádně jsem s časem i s bronzovou medailí velice spokojen," prohlásil s úsměvem.

V letošní přípravě naplaval kvůli olympijským hrám v Aténách rekordní počet kilometrů a ve čtvrtek se mu to vyplatilo.

"Plaval jsem na krev a v závěru jsem cítil, že ten konec celkem vyšel," řekl Svoboda, jehož loňský český rekord z Moskvy má hodnotu 3:41,97 minuty. Na této trati je juniorským mistrem Evropy a na loňském šampionátu v Riese i v dlouhém bazénu v Berlíně skončil těsně pod stupni vítězů. Bronz získal i v roce 2000 ve Valencii.

"Bral jsem to dnes jako test přípravy na olympiádu a jsem za takový výsledek rád," povídal a nestačil odpovídat na gratulace po telefonu. "V závěru jsem cítil, že jsem se po takovém tréninku posunul dál, potvrdilo se mi, že musím dál pracovat a pracovat," řekl.

"Vždycky jsem tuhl už na dvoustovce a vždycky jsem se s tím pral. Tady jsem po třech stech metrech cítil únavu, ale nebylo to tak hrozné," líčil.

V neděli ho čeká silnější dvoustovka, na níž skončil třikrát za sebou na mistrovství Evropy v krátkém bazénu stříbrný. "Už těch druhých míst bylo dost," povídal před Dublinem, kde se mu však do cesty postaví Nizozemec Van den Hoogenband.

"Jeho osobáky jsou nad moje síly," připustil. "Ale uvidíme, jak na tom je. Já půjdu po osobáku, chci zdolat čas 1:44," pozastavil se u svého českého rekordu, který má z roku 2001 z Antverp hodnotu 1:44,78 minuty. "Myslím, že to padne, čtyřstovka mi to potvrdila," dodal.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze