Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sněží? Plážový volejbal nemá zimní pauzu, začíná halová sezona

Martina Bonnerová (vlevo) a Markéta Sluková nebudou v Pelhřimově chybět. | foto: FIVB.org

26 2015
Pelhřimov bude od pátku do neděle hostit první halové mistrovství střední Evropy v plážovém volejbalu. O body do světového žebříčku FIVB zabojují v hlavní soutěži jak ženy, tak i muži. Představí se třeba nejlepší tuzemský pár Markéta Sluková – Barbora Hermannová, ale i dvojice ze zahraničí.

Že se plážový volejbal musí hrát jen v létě? Omyl. Na halový turnaj se mohou milovníci tohoto sportu vydat od pátku do neděle do areálu Beachwell v Pelhřimově. Středoevropský šampionát odstartuje pátečními kvalifikačními zápasy o tři postupová místa do hlavní soutěže.

V sobotu se pak už v hlavní soutěži představí celkem 24 elitních evropských dvojic. Na turnaji nebude chybět česká elita plážového volejbalu v čele s Markétou Slukovou a Barborou Hermannovou. Ty se představí na velké akci v Česku společně vůbec poprvé.

Program šampionátu

Pátek 27. listopadu
9.00–16.30 kvalifikace
16.30–19.50 hlavní soutěž

Sobota 28. listopadu
9.00–20.40 hlavní soutěž

Neděle 29. listopadu
10.00 semifinále
13.20 utkání o 3.místo
15.00 finále – ženy
15.50 finále – muži

Sluková má za sebou mimo jiné velký úspěch na olympijských hrách v Londýně. Tehdy v roce 2012 ještě spolu s Kristýnou Kolocovou skončily na skvělém pátém místě.

Mužskou špičku budou reprezentovat například Jan Dumek s Robertem Kufou nebo Přemysl Kubala s Davidem Lencem. Divokou kartu dostali Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem a Eliška Gálová s Šárkou Nakládalovou coby vítězky posledního turnaje této středoevropské série v rakouském Linci.

Program vyvrcholí v neděli 29. listopadu, kdy se na centrálním kurtu odehrají semifinálová a finálová utkání. Sluková i Hermannová se na víkendový turnaj těší. Zároveň ale nepopírají, že se obávají jistého tlaku plynoucího z velkého očekávání domácích fanoušků. „Pociťuji malou nervozitu. Přeci jen budeme hrát na domácím poli a to je vždy náročnější. Na druhou stranu to je ale pro sportovce pokaždé výjimečné a má to i jistou větší hodnotu,“ řekla na tiskové konferenci v Pelhřimově Sluková.

České beachvolejbalové špičky se budou muset potýkat i s rozdílnostmi, které s sebou přináší turnaj pořádaný v hale. „Je to pochopitelně odlišné než venku. Podmínkám se musíme přizpůsobit,“ doplnila Hermannová. Na mistrovství je vstup zdarma. Tribuny pojmou přes čtyři sta diváků. „Je to poprvé, co připravujeme takto náročný turnaj. Z pořadatelského hlediska to bylo opravdu složité a doufáme, že vše dotáhneme do úspěšného konce, kdy budou spokojeni jak diváci, tak i účastníci turnaje,“ pravil organizátor Vladimír Kozler. Nedělní program bude i s hudebním doprovodem dýdžeje.Najdete na iDNES.czmobilní verze