Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Piloti Fabií chtějí konečně dojet

2 2003
Perth - Do třetice všeho dobrého. To by si rádi v cíli Australské rallye řekli piloti mladoboleslavské škodovky. Didier Auriol a Toni Gardemeister totiž ani v jednou ze dvou dosavadních představení nové Škody Fabia WRC soutěž světového šampionátu nedokončili. Oba jezdci se už dali dohromady z předchozích zranění a v Austrálii chtějí co nejlépe uspět.

"Všichni doufáme, že oba ze sebe budou moci vydat v Austrálii to nejlepší, i když neměli příliš mnoho času na rekonvalescenci," přál si šéf týmu Pavel Janeba. Francouz Auriol poté, co ze zdravotních důvodů nedokončil předešlé klání ve Finsku, absolvoval ve Francii operaci levého ramena. Jeho finský kolega si zase při dobročinné hokejové exhibici poškodil pravé zápěstí. "Už je ale vše v pořádku," hlásí oba shodně.

Mechanici a inženýři týmu se podle Janeby snažili využít přestávky mezi světovými rallye hlavně k odstranění problémů s motorem, kvůli nimž Gardemeister musel odstoupit ze severského klání. "Austrálie je ale pro nás úplně nová výzva. Je zbytečné cokoli předpovídat, nejdůležitější je pro nás pokračovat ve vývoji nového vozu a dojet do cíle soutěže," řekl šéf týmu v tiskové zprávě.

Oba závdoníci se k protinožcům těšili, v Austrálii se jim totiž v minulosti celkem dařilo. Bývalý mistr světa Auriol zde před jedenácti lety vyhrál a ještě třikrát stál na stupních vítězů, Gardemeister byl v předešlých dvou letech šestý. "Je to rallye, kterou jsem měl vždycky rád, přestože je opravdu velmi náročná. Co je pro ni charakteristické, jsou drobné oblázky u krajnic cest, což vyžaduje jízdu pokud možno v čisté stopě, středem silnice, bez zbytečného zajíždění k jejím krajům," prozradil Auriol svůj recept na úspěch.

Víru v dobrý výsledek u Gardemeistera zvyšují jeho časy ve Finsku, kde odstoupil v třinácté rychlostní zkoušce z dvanácté pozice. "Myslím, že bychom tu mohli dojet pro cenné body, možná i mezi prvními šesti. Když se podíváte na naši rychlost ve Finsku, nebyli jsme moc pozadu. S Fabií WRC si stále více rozumím," směle plánoval finský jezdec.

Zvláštnost rallye, která bude v Perthu zahájena speciální diváckou rychlostní zkouškou ve čtvrtek blízko místního kriketového hřiště, spočívá v tom, že v Austrálii nikdo nesmí před závodem testovat. Závodní speciály se tak často nastavují podle informací získaných v předešlých letech a ze shakedownu, jediné zkušební rychlostní zkoušky.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze