Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Piloti F1 zranili mechaniky

25 2000
I n d i a n a p o l i s - Dvě nezvládnuté zastávky v boxech během nedělní Velké ceny USA formule 1 měly za následek zranění dvou mechaniků stáje Minardi. Jeden z nich má zlomenou nohu, druhý pochroumané chodidlo a nárt. Argentinec Gaston Mazzacane a Španěl Marc Gene se o incidenty svorně podělili, oba jezdci zranili jednoho ze členů týmu. Mazzacane svou chybu přiznal. "Prudce jsem zabrzdil, když jsem projížděl kolem dvou našich hochů," vysvětlil.

Připomněl že na rozdíl od jiných Velkých cen bylo v Indianapolisu povoleno projíždět depem rychlostí 120 kilometrů v hodině, zatímco jinde se musí dodržovat osmdesátka. "Bylo to nebezpečné a já asi jel moc rychle," dodal pilot.

Jeho kolega Gene pro změnu uvedl, že nezastavil přesně na vyznačeném místě. "Klouzalo to a já jel na hladkých gumách," omluvil se. Šéf stáje Gian Carlo Minardi ujistil, že z událostí vyvodí důsledky. "Zjistíme přesně, co se stalo. Naše výsledky v závodu teď pro mne nejsou důležité," prohlásil. Gene dojel dvanáctý, Mazzacane dvě místa za ním.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze