Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pilát, Podmol, Kuchař a také zahraniční hvězdy. Brno pobaví freestyle

Petr Pilát, freestyle motokros | foto: AP

12 2010
Tihle chlapíci jsou trochu zvláštní, hodně živelní, naprosto nespoutaní. A hlavně: umí neskutečné věci s motorkou.

Žasnout nad triky motokrosových freestylistů můžou všichni fanoušci i zvědavci dnes v pavilonu V brněnského výstaviště, kde se od 14.30 a pak od 19 hodin uskuteční Freestyle Motocross Race Brno 2010.

A že se bude na co dívat, naznačují slova Petra Kuchaře: "Vypadá to, že v každém programovém bloku uvidí diváci v různých kombinacích padesát až šedesát back flipů," zmiňuje atraktivní salta vzad.

Známý showman z Hustopečí se s agenturou Forsage také významně podílí na organizaci akce a povedlo se jim sehnat zvučnou sestavu jezdců.

Té dominují především největší česká esa Petr Pilát a Libor Podmol.

"Trénovali dlouho v USA a přijedou na výstaviště pořádně nabušení. Navíc když se sejdou na jedné akci, tak se vždycky štengrují, kdo je lepší, a pořádně to vyhrotí. Sám jsem zvědavý, co předvedou," říká Kuchař.

I od něj se ale dají čekat velké věci. "Záleží na lidech, jak mě vyhecují." Představí se také domácí borci Martin Koreň, Ondřej Záruba, Zdeněk Fusek, Slovák Braňo Nikš, Němec LukasWeis, Ital Jader Toninelli a Alastair Sayer z Botswany.

"Freestylových akcí je v Evropě hodně, takže konkurence je velká. Přesto to nakonec dopadlo dobře a myslím, že konkurence na výstavišti bude výborná," pochvaluje si Kuchař.

Co všechno vlastně diváky čeká? Jedna z mála čistě freestylových soutěží v republice, rozdělená do čtyř hlavních bloků.

Tím prvním je "best run", při němž budou mít jezdci minutu a půl, tedy zhruba 12 skoků, na co nejefektivnější jízdu, která se pak vyhodnotí na základě ovací diváků. Následovat bude část "best trick", v níž všichni jezdci předvedou tři co nejlepší skoky, které vyhodnotí odborná porota.

Vrcholem programu by měl být Speed&Style Race, což je kombinace freestylu a superkrosu. Program zakončí "jam train", při němž freestylisté skáčou v rychlém sledu za sebou v tzv. vláčku. O přestávkách ještě budou bavit diváky černý Ital Emanuel Angius na trialovém speciálu a teprve desetiletý Matěj Česák.

Návštěvníci Freestyle Motocross Race by se tak rozhodně neměli nudit.

Freestyle Motocross Race


Program

Otevření pavilonu 13.30 a 18.00
"best run" 14.45 a 19.15
"best trick" 15.10 a 19.40
speed and style 15.50 a 20.20
"jam train" 16.33 a 21.03

Vstupenky
Lístky za 490 korun na sezení a 290 na stání se dají během dneška pořídit na www.ticketstream.cz.
Zítra budou k dostání na pokladnách výstaviště, konkrétně u hlavního vchodu, u vchodů číslo 4 (pavilon E) a číslo 7 (pavilon P s Motosalonem) a nedaleko pavilonu V u vchodu G2 na ulici Hlinky. Více informací na stránkách www.fmxbrno.cz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze