Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Schumacher poznává rodinu. A mohl by chodit o berlích, říká známý

Philippe je fanoušek z Lyonu, který neváhal a v lednu osobně přicestoval podpořit svůj idol před nemocnici v Grenoblu. Michael Schumacher je od podzimu v domácím ošetření, ale pozitivních zpráv přichází jen velmi málo. | foto: Reuters

28 2014
V pondělí to bude přesně rok, co si Michael Schumacher po pádu na lyžích na sjezdovce u Méribel vážně poranil mozek. I proto se teď veřejnost znovu napjatě ptá: Jak na tom sedminásobný mistr světa formule 1 je? Philippe Streiff, bývalý pilot F1, aktuálně tvrdí, že by „Schumi“ jednou mohl chodit o berlích.

Nejsou to oficiální informace ze Schumacherova okolí, přesto Streiff, který je sám po nehodě ochrnutý na invalidním vozíku, pro nedělní francouzský list Le Parisien o Schumacherovi řekl: „Je při vědomí, ale ještě má problémy s řečí. Komunikuje očima. A přestože poznává svou manželku a děti, tak má stále velké potíže s pamětí.“

Poslední vývoj

Co se děje kolem něj

Informace údajně čerpá od svého známého, doktora Gérarda Saillanta, který se na Schumacherově léčbě podílí. A stará se i o Julesa Bianchiho, další pilota F1, který si po nehodě vážně poranil mozek (více o jeho stavu zde).

„V dlouhodobém horizontu a v ideálním případě by Michael mohl chodit o berlích, protože jeho mícha nebyla porušena. Ale předpovídat nemůžeme nic,“ tvrdí Streiff.

Už v listopadu tento Francouz říkal, že je Schumacher ochrnutý na vozíku a má problémy s pamětí a řečí. „Jeho stav se lepší, ale všechno je relativní. Je to těžké, protože nemůže mluvit,“ uvedl Streiff (více zde).

Tehdy Schumacherova manažerka Sabine Kehmová jeho vyjádření nijak nekomentovala a zřejmě to neudělá ani tentokrát. Přesto se dá očekávat, že v pondělí, kdy to bude přesně rok od jezdcovy nehody, vydá oficiální prohlášení.

Schumacher se zranil loni při lyžování na sjezdovce ve francouzském Méribel, kde vyrazil za kamarádovou dcerou, která vyjela mimo trať a upadla. Najel však na kámen, který ho vymrštil do vzduchu a při pádu narazil na další část skály. Vážně si při tom poranil mozek.

Během závodní kariéry vyhrál ve formuli 1 sedm titulů mistra světa. V letech 2002 a 2004 byl vyhlášen nejlepším sportovcem světa, zvolili ho i nejlepším německým sportovcem 20. století. Na sklonku roku 2009 ohlásil senzační návrat, ale mezi absolutní elitu se nedostal. Definitivně skončil v roce 2012.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze