Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Peugeot 307 WRC vyjede na Monte Carlu

22 2003
Velizy - Jasný cíl oznámil tovární tým automobilky Peugeot pro sezonu 2004 v automobilových soutěžích - chce zpět titul mistra světa v hodnocení značek a plánuje také útok na titul mezi jezdci. Pomoci mu má nová zbraň Peugeot 307 WRC. Ten bude homologován k prvnímu lednu příštího roku a premiéru zažije při úvodním podniku mistrovství světa Rallye Monte Carlo.

Tým se lvem ve znaku plánuje účast v kompletním světovém seriálu, který v příštím roce obsahuje šestnáct podniků. Nové speciály Peugeot 307 WRC budou řídit Marcus Grönholm a Freddy Loix. A mají s novými vozy na co navazovat. Předchozí model 206 WRC totiž v podnicích mistrovství světa vyhrál 24 podniků a získal 41 umístění na stupních vítězů.

Vývoj třistasedmičky WRC začal zhruba před rokem. Od té doby auto prošlo testy na všech druzích povrchu a podle mínění vedení týmu se dostal na takovou úroveň, že může být nasazeno do šampionátu. Od začátku prosince testy pokračovaly na asfaltových silnicích v jižní Francii.

Peugeot také oznámil, kdo bude hájit barvy stáje Bozian Racing, která je považována za B tým tovární stáje a v jeho barvách letos startoval jak v Česku, tak v podnicích MS Roman Kresta. Jenže na něho místo nezbylo.

S Peugeoty 206 WRC poslední specifikace pojede Francouz Nicolas Vouilloz (27 let), který se může pyšnit titulem světového šampióna ve sjezdu na horských kolech. Týmovou dvojkou bude švédský pilot Daniel Carlsson (27), třetím pilotem Bozianu je letošní evropský vicemistr Miguel Campos (29) a sestavu doplňuje bratr letošního světového mistra Henning Solberg.

Marcus Grönholm testoval speciál Peugeot 307 WRC po silnicích jižní Francie.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze