Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pettersonovi po dietě létal míček příliš nízko. Proto má driver s velkým loftem

Zatímco valná část hráčů na PGA Tour má driver s loftem pod deset stupňů, urostlý Švéd na ní má vyryto číslo 11,5. | foto: nikegolf.com

27 2010
Carl Petterson, jenž v uplynulém víkendu vyhrál Canadian Open, používá driver s jedním z největších loftů nejen na PGA Tour. Zatímco valná část hráčů má hůl, se kterou se odpaluje nejdál, s úhlem úderové plochy mezi osmi až deseti stupni, urostlý Švéd na ní má vyryto číslo 11,5.

Může za to i loňský rok, kdy Petterson po dietě zhubl patnáct kilo. "Po roce 2008, po mé nejlepší sezoně na PGA Tour, jsem přemýšlel, jak se ještě zlepšit. Řekl jsem si, že něco udělám s nadváhou," řekl.

Co se dobře podepsalo na jeho postavě, to se ve špatném projevilo na jeho golfu. Dřív pravidelně překračoval dvoumilionovou hranici v ročních ziscích na PGA Tour, ale loni vydělal sotva půl milionu a za start v celé sezoně prestižního okruhu může být rád. Pouze jedinkrát skončil v první desítce a umístil se až na 136. místě finančního žebříčku.

Carl Pettersson, čtvrté kolo Canadian Open 2010.

Carl Pettersson vyhrál Canadian Open 2010.

Letos opět přibral, ale experiment s hubnutím se podepsal na švihu, po kterém míček letí po nižší trajektorii než je obvyklé. Proto má Petterson ve svém bagu driver s vyšším loftem, aby dosahoval podobné výšky letu jak jeho kolegové. K tomu má ještě lehčí shafty, které pomáhají míčku k vyšší trajektorii.

Petterson i před svou postavu není žádný ranařem - v Kanadě byl s průměrnou délkou odpalu 261 metrů až 57. hráčem. Zato v přesnosti byl devátým nejlepším, když trefil tři čtvrtě fairwayí. Díky tomu se vyhnul stromům a jiným nástrahám torontského hřiště a připravil si dobrou pozici pro druhou ránu.

driver Nike Red Victory Tour

Kompresní drážka má prodlužovat rány.

Aby nebyl co se týče vzdálenosti ran ještě horší, používá driver Victory Red Tour od Nike, jenž má v hlavě hole navíc tzv. kompresního drážku. Ta má zvyšovat tlak uvnitř hole během úderu a tím i rychlost míče a prodlužovat rány.

Ať to funguje či ne, jedno je jasné. Petterson má letos na svém kontě čtyři umístění v první desítce, čtvrtý titul z PGA Tour, jistotu hrací karty na další dvě sezony, pozvánky na major turnaje a rekord Canadian Open v podobě 60 ran na kolo. A jen milimetry jej dělily od magické hranice 59.

Autor:


Témata: Hole, Turnaje, Dieta, Nike, PGA tour
Najdete na iDNES.czmobilní verze