Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Petrová zůstane na písku i v zimě

Tereza Petrová (na snímku) společně s Hanou Klapalovou ve finále opavského turnaje prohrály a přenechaly svým přemožitelkám i celkové prvenství v Českém poháru. | foto: Alexandr SatinskýMF DNES

15 2006
Ostrava - Trenér ostravských extraligových volejbalistek Leopold Tůma má konečně jasno. V této sezoně nemůže na liberu počítat s reprezentační plážovou volejbalistkou Terezou Petrovou. Až do tohoto týdne stále existovala možnost, že se přes zimu do týmu vrátí.

"Petrová se svým návratem váhala, ale nyní mi oznámila, že už do toho nejde, že se bude beachi věnovat celý rok," konstatoval Tůma.

"Mrzí mě to, je mi smutno po holkách, ale sezona na písku dopadla výborně, takže se snažím všechno podřídit plážovému volejbalu," uvedla Tereza Petrová.

Rozhodnutím Petrové se ulevilo i mladé Kamile Spáčilové, která má v ostravském týmu na liberu Petrovou nahradit. "Kamila už může hrát s větším klidem. Minulé zápasy ukázaly, že se chytá," řekl Leopold Tůma.

Petrová o stoprocentním pískovém úvazku se svou partnerkou Hanou Klapalovou uvažovala už v létě. Teď je to definitivní.

Jsou jedinou a první českou dvojicí, která se bude plážovému volejbalu věnovat po celý rok.

"Za čtrnáct dnů začneme přípravu na další sezonu, a to nešlo s šestkovým volejbalem skloubit," řekla Petrová.

Nejprve dvojici čeká fyzická příprava, kterou bude střídat hra na písku v hale ve Slavkově u Brna.

"Máme už ale kontakty i na zahraniční soupeřky, s nimiž bychom se přes zimu mohly připravovat přímo na plážích v Turecku či Brazílii," podotkla Tereza Petrová.

Připouští, že kvůli ekonomickým nárokům je pravděpodobnější trénink v Turecku. "Uvidíme, kolik peněz budeme mít."

Kromě sponzorů by měl Petrovou s Klapalovou více podpořit i volejbalový svaz. "Pořád ale hledáme nové sponzory," upozornila Petrová. "V ideálním případě bychom totiž na sezonu potřebovaly jeden milion korun. Jsme však schopné se uskrovnit."

Příští rok začne na písku kvalifikace na olympijské hry. A s jejich vidinou do celoroční beachvolejbalové přípravy Tereza Petrová a Hana Klapalová jdou.

Už nyní se pohybují kolem dvacátého místa světového žebříčku, což by jim účast na olympiádě v Pekingu 2008 zajistilo.

"Důležité ale je, že jsme se dostaly do hlavní soutěže na turnajích Světové série a nemusíme už hrát náročné kvalifikace," řekla Tereza Petrová.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze