Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cesta judisty Petřikova na olympijské hry pokračuje v Praze

Pavel Petřikov (v tmavém). | foto: archiv sportovce

25 2016
Ještě jedno dobré umístění a účast v olympijském turnaji už by měla být téměř jistá. S tímto vědomím půjde v sobotu do závodu Evropského poháru judistů hradecký borec Pavel Petřikov. Na tatami v aréně Sparty na Podvinném mlýně bude chtít uspět i proto, že jde o domácí turnaj, tudíž o motivaci víc.

„Bylo by fajn, kdyby se mi to povedlo v Praze. Ale nebude to lehké, je tam dost kvalitních závodníků,“ řekl Petřikov, který usiluje o to, aby navázal na zatím jedinou účast na olympiádě.

Dosáhl jí před osmi lety v Pekingu, před čtyřmi lety pro Londýn zůstal hned pod čarou seznamu vyvolených jako první náhradník.

Letos na tom je mnohem lépe než před čtyřmi lety. „Mám to dobře rozjeté. Jsem na devatenáctém místě, takže ještě mám prostor na zlepšení,“ poznamenal judista, jemuž sice může k olympiádě pomoci už sobotní úspěch v Praze, ale spoléhat asi spíš bude na dubnové mistrovství Evropy.

„Vzhledem k bodování, aby si vylepšil své skóre ve světovém žebříčku, by v Praze musel vyhrát,“ poznamenal Pavel Petřikov starší, otec a trenér hradeckého borce v jedné osobě.

Evropský šampionát proběhne ve druhé polovině dubna v ruské Kazani a Petřikovové mají spočítáno, že jistotu startu v Riu de Janeiro by mělo dát i deváté místo. „Byli bychom rádi, kdybychom nejpozději tam jistotu měli, i když pak jsou na programu ještě dva turnaje, kde se bodovat dá,“ poznamenal Petřikov starší.

Jeho syn právě dvě devátá místa má letos už na svém kontě, první přivezl z Grand Prix Havany, druhou z Grand Slamu v Paříži. „Bohužel právě z Paříže přijel Pavel hodně unavený a příprava na Prahu tak nebyla ideální, představovali jsme si ji trochu jinak,“ postěžoval si trenér.

Jeho svěřenec a syn zároveň se v Praze pokusí nejen získat světové body potřebné ke startu na srpnových olympijských hrách, ale také se právě tam alespoň přiblížit svému otci.

„Pavel na Prahu zatím nemá tak dobré vzpomínky jako já. Já tam několikrát vyhrál,“ sdělil Petřikov starší. Ten v letech 1980 až 1992 třikrát na olympiádě startoval.Najdete na iDNES.czmobilní verze