Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Moc jsme si neodpočinuly, shrnuje nejaktivnější reprezentantka Záplatová

Blanka Sedláčková (vlevo) z Karlových Varů uniká Petře Záplatové z VŠ Praha. | foto: Martin Stolař, MAFRA

25 2016
České basketbalové reprezentantky pod hlavičkou B-týmu pokračují ve dvoutýdenní přípravě. Po dvou přátelských utkáních v Polsku se ke druhé polovině celoevropské reprezentační pauzy uchýlily do Klatov, kde nejen trénují, ale měří také síly s chlapeckými týmy.

Náročnost náplně druhého reprezentačního bloku v aktuální sezoně určovalo především cestování. Nejprve přesun do polského Krosna zahrnující dva letecké spoje a jednu jízdu autobusem, odehrát dva zápasy a pak přes krátkou zastávku doma na západ Čech.

„Když jsme jely do Polska, tak mi trochu dalo to cestování. Pak jsem to odnesla i nachlazením. Více méně jsme ale na toto tempo zvyklé, takže myslím, že jsme to všechny zvládly dobře,“ hodnotí uplynulé dva týdny Petra Záplatová, jedna ze čtyř hráček, které absolvují obě části aktuální přípravy.

Společně s basketbalistkou pražských VŠ se v nominaci na obě akce objevily ještě Klára Vojtíková (SBŠ Ostrava), Michaela Gaislerová (U19 Chance Strakonice) a Kateřina Rokošová (BA Sparta/Karlovy Vary).

Když se Záplatová ohlédne zpět k zápasům v minulém týdnu, má při jejich hodnocení celkem jasno: „Myslím, že se mnou budou všichni souhlasit, že v prvním zápase jsme se špatně adaptovaly na evropský basket. Polky byly v plné sestavě, v sobotu hrály kvalifikaci. Nastoupily na nás a my jsme se lekly. Ve druhém zápase se víc protočila sestava a hrály jsme vyrovnanější zápas, i když ten výsledek tolik nevypadal.“

Češky domácímu Polsku, které se připravovalo na další část kvalifikace o ME žen, jež se v roce 2017 uskuteční v Praze a Hradci Králové, podlehly v obou případech, ale hra mladého týmu, kde si hned devět hráček odbylo svůj reprezentační debut, měla i hodně pozitivních prvků.

„Odvezly jsme si důležité zkušenosti. Bylo to naše druhé soustředění a před zápasem jsme měly společně dva tréninky, takže vystoupení v Polsku můžeme hodnotit pozitivně,“ věří Záplatová.

Petra Záplatová je zvyklá dirigovat VŠ Praha, ale teď si během dvou týdnů musela hned dvakrát zvykat na nové spoluhráčky. „V ŽBL hraji rozeheru, ale v Polsku jsem byla na křídle, takže se mě to zase tolik nedotklo. Je chvilka na sehrání, ale extra rozdíl tam nevidím,“ nepřipouští si problémy se souhrou.

Zatímco hráčky, které zůstaly v klubech, mají nyní dvoutýdenní herní pauzu, na basketbalistky nominované do dresu s lvíčkem v každém týdnu čekaly dva zápasy. Žádná změna nepřišla ani v Klatovech.

„Moc jsme si neodpočinuly. Ve středu odpoledne sice bylo volno, ale v úterý jsme hrály s dorostenci Plzně a to byl dost tvrdý zápas. Je to teď o tom nevypadnout z herní pohody během čtrnáctidenního volna,“ uvažuje Záplatová.

Právě chlapecké týmy Plzně a Písku do 17 let jsou sparing partnerem pro české basketbalistky v klatovské části přípravy.

„Zápasy tady i v Polsku byly velmi tvrdé. Kluci jsou možná o level rychlejší. U kluků tolik nevíme, kam běhají. Je to více o pozornosti. Pro přípravu je to ideální soupeř,“ hodnotí Záplatová. Té se v Klatovech konec konců líbí: „Je to tu super, máme kousek jídelnu, halu. Nic nám nechybí.“

Až se ve čtvrtek české basketbalistky rozjedou domů, uzavřou se brány reprezentačního týmu až do konce sezony. Další společná akce čeká na nominované basketbalistky zase až v květnu.

Kdo se účastní kempu basketbalistek v Klatovech

Rozehrávačky: Eliška Mircová, Petra Záplatová (obě VŠ Praha), Kateřina Zavázalová (Hradec Králové)

Křídla: Tereza Sedláčková (Ostrava), Renata Pudláková, Michaela Krejzová, Mariana Opočenská, Tereza Šípová (všechny VŠ Praha), Monika Verlíková (Nymburk), Beáta Adamcová (Valosun Brno), Michaela Gaislerová (Strakonice), Lenka Šoukalová Žabiny Brno)

Pivotky: Kateřina Rokošová (BA Sparta/Karlovy Vary), Klára Vojtíková (Ostrava)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze