Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kvitová má skvělou finálovou bilanci. Tak snad si ji nezkazím, říká

31 2015
Singapur (Od našeho zpravodaje) - Akce plná těžko předvídatelných kotrmelců pokračuje. V pátek byla tenistka Petra Kvitová málem vyřazená z Masters. Po porážce se Španělkou Muguruzaovou to vypadalo na konec po skupině. O den později na tiskovce trůnila jako finalistka, vítězka sledované řeže s Ruskou Šarapovovou. „Je to zápis do dějin. Buďte rádi, že máte o čem psát,“ šprýmovala s novináři.

V nedělním finále narazí Kvitová na Polku Radwaňskou, která v Singapuru též dvakrát prohrála ve skupině a v semifinále trochu překvapivě přetlačila Muguruzaovou.

Češka se o titul ze závěrečného podniku sezony střetne podruhé v kariéře, před čtyřmi lety ho v Istanbulu dobyla poté, co přemohla Bělorusku Azarenkovou.

Petra nezlomná!

Přečtěte si o tom, jak Kvitová porazila Šarapovovou.

Zatímco v úvodní partii na letošním Turnaji mistryň proti Němce Kerberové působila matně a rozladěně, v sobotu se na Šarapovovou vytáhla.

Zase se potvrdilo, že vám ty nejdůležitější mače jdou nejlépe?
Já to tak mám. Hraju tenis kvůli titulům. Závěrečná kola velkých turnajů jsou pro mě největší výzvou, potkávám v nich velké hráčky. I když jsem to teď tak úplně nebrala. Prostě jsem se snažila ze sebe dostat všechno, co šlo.

Kolik sil jste ušetřila na neděli?
Co zbylo, to tam nechám.

V pátek odpoledne jste tu seděla a čekala na výsledek zápasu Šafářová - Kerberová, který vás mohl poslat domů. Teď jste zpět a můžete myslet na finále. Není to zvláštní?
Je to hodně divné. Mluvila jsem tu o tom, jak moje sezona možná skončila. Ale ona neskončila. Je to velmi zajímavé, že? Tím spíš, že Aga (Radwaňská) je v podobné situaci.

Fotogalerie

Co si myslíte o systému, který pustí do finále dvě hráčky se dvěma porážkami ve skupině?
Podle mě je skvělé, že se to stalo. (rozverně) Zase něco nového v dějinách, aspoň máte o čem psát, ne?

Jaký recept platí na takovou šampionku, jakou je Šarapovová?
Snažila jsem ji tlačit, hrát míče k základní lajně, být agresivní.

Cítila jste se na kurtu jinak než v předchozích utkáních?
Myslím, že tady s každým zápasem hraju líp. To je dobré znamení. A je parádní zjištění, že dokážu otočit set i s takovou hráčkou, jako je Maruška.

Co vám běželo hlavou, když jste se ve druhé sadě sbírala ze stavu 1:5?
Věřila jsem, že to ještě zmáknu. Předtím jsem ji brejkla, takže jsem věděla, že to můžu dokázat znovu. Soustředila jsem se na každý další míč, jako by to bylo nula nula. A čekala na svou šanci. Mentálně jsem to zvládla skvěle. Povedlo se mi pár returnů, taky jsem se mohla opřít o podání.

Můžete popsat, jak velikou radost jste udělala sobě i lidem okolo sebe?
Jsem trošku unavená, takže radost asi není vidět. Ale ani ji nebudu moc ukazovat. Pořád mě čeká finále. Ještě nemám co slavit.

Kolik jste dostala gratulací?
V mobilu mám hodně zpráv. Teprve na ně začnu odpovídat. Jsem ráda, že tým (trenéři Kotyza s Vydrou a manažer Bal) je spokojený. Ten začátek tady nebyl moc příjemný. Šance žila, i když byla malinká. I malinká šance se někdy počítá.

V neděli nastoupíte proti Radwaňské. To je úplně jiná soupeřka než ranařka Šarapovová, že?
Bude to určitě těžké. Je chytrá, má pestrou hru. Hodně toho vrátí, takže si někdy připadám jako v nekonečném příběhu. Musím být trpělivá a pořád ve střehu.

Vaše finálová bilance je úžasná - 17:5...
Tak doufám, že si ji nezkazím. (směje se)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze