Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chřadnoucí hvězda vychází z temnot. Kvitové prospěl asijský tah

Petra Kvitová na turnaji v Pekingu | foto: AP

13 2016
Působila povadle jako kytka po přesazení. Není divu. Tenistka Petra Kvitová má za sebou tažení po japonských a čínských kurtech, cestu do Česka, zápolení s časovým posunem i ospalým počasím. Zatím se marně odhodlává k výběru kouče. Přesto prožívá úspěšné období.

Od olympiády vyhrála 20 z 25 utkání, zdolala tři sokyně z Top 5, přivezla titul z Wu-chanu, na žebříčku poskočila na 11. místo. I proto ji kapitán Pála nominoval na listopadový střet o Fed Cup ve Francii.

Čeká vás páté finále. Mrzí vás, že vás v boji o pohár prvně nepodpoří omluvená Lucie Šafářová?
Trošku mě překvapila. Ale chápu ji. V poslední době si toho prožila fakt dost. I bez ní jsme hodně silné.

Chyběla jste v semifinále ve Švýcarsku. Jaký bude návrat do týmu?
Čas běží velice rychle, takže mi připadá, jako bych první kolo v Rumunsku hrála včera. Doufám, že se mi zápasy ve Francii povedou líp než ty v Kluži (dvě porážky).

Karolína Plíšková na žebříčku prorazila do Top 5, vy se opět blížíte desítce a Barbora Strýcová je dvacátá. Všechny tři jste před nejlepší Francouzkou Garciaovou. Jste favoritky, souhlasíte?
Mírné favoritky asi jsme. V deblu můžou být Garciaová a Mladenovicová nebezpečné. Takže bychom to radši měly uhrát přes singly. Je paráda, že jsme zase ve finále. Jen je škoda, že se nekoná doma.

Fotogalerie

Carolinu Garciaovou a Kristinu Mladenovicovou francouzský svaz v létě za pochybné provinění na olympiádě vyloučil z reprezentace. Co na to říkaly?
S Carolinou jsme se bavily v šatně na US Open. Brala to hodně s úsměvem. Říkala, že Fed Cup určitě budou hrát. A taky že jo.

Jak se sama cítíte po vydatném asijském tahu? Na tamních turnajích jste se blýskla bilancí 9–2.
Jsem hodně unavená, taková vyčichlá. Přispívá k tomu časový posun, zabrat mi dává zamračené počasí. Ale jsem relativně zdravá, což je nejdůležitější. Chuť mám, akorát energie trošku schází.

Po olympiádě jste marně hledala motivaci. Další měsíce jste ale zvládla výtečně. Vážíte si toho?
Nebylo těžké se nabudit. Asii mám ráda. Zlomový byl dlouhý zápas s Kerberovou ve Wu-chanu, který jsem vybojovala, ačkoli jsem nehrála skvěle, dostávala jsem křeče a brala prášky proti bolesti.

V Asii jste smetla i Halepovou a Muguruzaovou. Je to vzpruha?
Je to příjemné zjištění v sezoně, která nezačala nejlíp. Víc si věřím. Uklidnila mě medaile z Ria.

Jste zvyklá hrát Masters. Jak berete „béčkovou“ Elite Trophy pro hráčky na 9. až 20. pozici?
Na asijskou šňůru jsem jela s cílem kvalifikovat se na ni. Kdyby se to nepovedlo, měla bych před Fed Cupem strašně dlouhou pauzu, což jsem nechtěla. Ču-chaj není klasické čínské město. Je to velký turnaj, dá se na něm získat dost bodů.

Ano, můžete se vrátit do Top 10. Láká vás to?
Láká. Po všech mých potížích by to bylo super. O desítku se porvu.

Už jste si vybrala trenéra?
Jsem teď vyčerpaná a nemám na to buňky. Ale vím, že se v nejbližší době musím rozhodnout.

Jak se povedla zkouška se známým koučem Wimem Fissettem?
Byla to velice dobrá zkušenost, Má zmáklou taktiku a analýzu hráček, tréninky s ním byly super. Wim je pořád ve hře. Už to není tak, že bych vyžadovala vyloženě Čecha.

Křišťálová Lupa 2016
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze