Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kvitová: Když se mi svírá žaludek, psycholog mě popichuje. To pomáhá

Petra Kvitová mává fanouškům po zápase s Andreou Hlaváčkovou. | foto: Reuters

23 2014
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Ve druhém setu českého derby Kvitová - Hlaváčková přikvačila na wimbledonský dvorec číslo 3 fyzioterapeutka. Že by se Petře Kvitové zhoršilo zranění stehna, kvůli němuž musela odstoupit z turnaje v Eastbourne? Ne, to jen Andrea Hlaváčková potřebovala trochu opečovat bolavá záda.

"Stoprocentně fit nejsem, ale můžu hrát a něco tady předvést," řekla favoritka po vítězství 6:3, 6:0. Zjevně ze sebe nehodlala dělat chudinku.

Hlaváčková prohlásila, že se Kvitové těžko odolává, když má den. "Můžete jen doufat, že ho mít nebude," tvrdila. "Jenže ona skvěle podávala i returnovala. Ve druhém setu skoro nekazila."

Nasazená šestka 29 winnery přebila 20 chyb. Ani jednou neztratila podání.

"První kolo je vždycky těžké, zvlášť tady, kde se cítím jako doma," řekla Kvitová při hodnocení utkání. " Není příjemné hrát proti Češkám. Andrea začala dobře. Utkaly jsme se naposled snad v roce 2007, ale trénovaly jsme spolu při Fed Cupu, takže jsem věděla, co mám čekat. Vím, že umí být na trávě nebezpečná. Na začátku jsme se tahaly, druhý set jsem se dostala do tempa a odehrála ho docela solidně."

Na kolika procentech jste zdravotně?
To vám nepovím. Noha je lepší, což je důležité, abych tu mohla něco předvést. Sto procent to není, ale ve srovnání s Eastbourne, kde jsem bolest cítila i při chůzi, se cítím výborně.

Hrajete pod prášky proti bolesti?
Zatím ne. Preventivně si stehno tejpuju, aby se to náhodou nezhoršilo.

Spadlo z vás po vítězství napětí?
Nebyla jsem tak nervozní jako v Paříži, kde jsem za sebou měla vypadnutí v 1. kole Australian Open. Teď jsem trochu klidnější. Pomohly mi dva docela kvalitní zápasy v Eastbourne. 

Jak se na vás projevuje stres před utkáním?
Když na něj dlouho čekám, svírá se mi žaludek. Chce se mi každou chvíli na záchod. Na kurtu jsem pak zatuhlá, nešvihám tak uvolněně, jak bych měla. Nepohnu se, jak bych se hýbala v tréninku.

Máte tu teď bilanci 20-3 z posledních 23 utkání. Věříte si ve Wimbledonu víc?
Cítím se tady dobře. Možná jsem tu sebejistější. Ale ten stres je tam vždycky.

Stejně jako v Paříži vás doprovází psycholog Michal Šafář. Prospívá vám jeho přítomnost?
Jó, on je Michal pořád pozitivní. Je to super. Dělá si ze mě srandu, aby mě rozptýlil, když jsem nervozní. Stejně jako ostatní chlapi mě popichuje. To pomáhá.

Čekají vás teď další léčebné procedury?
Musím o nohu dál pečovat, aby se to rapidně nezhoršilo. I když je večer, půjdu za fyioterapeuty. Naštěstí jsme nehrála tak dlouho, přesto sval dostal zabrat třeba při servisu.

Mění tyto potíže vaše cíle na turnaji?
Já to asi neřeším. Na zranění jsem z posledních let zvyklá. Že mám obvázanou nohu a trochu mě bolí, je skoro normální.

Jak je těžké žít tenisový život se zraněním?
Hlavní je omezení v tréninku. A taky v podvědomí zůstává, že noha není úplně stoprocentní. Ale nechci tvrdit, že v současném stavu nemůžu hrát. Dneska jsem byla dobře připravená. Určitě byly horší časy.

Ve středu vás čeká Němka Barthelová. V zatím jediném střetnutí jste ji porazila. Co čekáte tentokrát?
Tenkrát v Cincinnati to byl hrozný zápas. Teď není v takové formě, ale pořád dobře podává a hraje placáky po lajně, což je zvlášť na trávě nepříjemné. Musím být ve střehu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze