Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kvitová narazí na dravou Italku. Budu potřebovat nalejvárnu, řekla

Kvitová smečuje nohou. I tenistky umějí nohejbal | foto: iDNES.cz

18 2014
Tenistka Petra Kvitová před měsícem viděla Italku Camilu Giorgiovou, jak v Indian Wells poráží ruskou carevnu Marii Šarapovovou. "Dostávala ji pod tlak, pálila to na ni z obou stran," vybavila si Kvitová. "Ale ani mě nenapadlo, že bych ji mohla potkat ve Fed Cupu." Stane se. Česká jednička se s Giorgiovou utká ve druhé sobotní partii v Ostravě.

V útlé Italce s jemnou tváří se skrývá nebezpečná dračice. V této sezoně má dvaadvacetiletá plavovláska lepší zápasovou bilanci (13-6) než Kvitová (9-6). Na nedávném podniku v Katovicích postoupila do finále. Zdolala tři sokyně z Top 20: Šarapovovou, Španělku Suarezovou i krajanku Vinciovou, místo níž se v Ostravě protlačila do sestavy.

"Nedají se čekat dlouhé výměny, asi to bude pořádná přestřelka," odhadla Kvitová, která ve Fed Cupu nastoupí po roce. "Jsem ráda, že mě holky zase vzaly do týmu. Doufám, že přispěju nějakým bodem."

Zaznamenala jste po pauze nějaké rozdíly? Je to pro vás v něčem jiné?
Ani ne. Nejhorší to bylo v únoru, když jsem na telefonu sledovala, jak se vyvíjí skóre ve čtvrtfinále ve Španělsku. Byly to hrozné nervy. Holky to zvládly bravurně.

Platíte za klíčovou hráčku. Cítíte tradiční fedcupovou zodpovědnost?
Ta je vždycky. Ale není jenom na mě. Cítí ji hráčky i kapitán a všichni chceme hlavně uhrát tři body. Já se na tenhle týden hodně těšila. Dny utíkají strašně rychle. Teď ještě aby dobře dopadly ty zápasy.

Jak je těžké srovnat v hlavě nabuzenost, nervozitu a další emoce?
Vím, že od jedničky se čekají dva body. Ale nejsem v té situaci poprvé, už vím, jak s ní zacházet. Budu se snažit nezklamat.

Od vašeho posledního zápasu utekly tři týdny. Jste sama na sebe zvědavá, co předvedete?
Natrénováno mám, naběháno taky. Dokonce jsem si běhátko pořídila i domů! Teď už to jenom předvést na kurtu. Věřím, že mi atmosféra v hale pomůže. Snad dorazí co nejvíc lidí, budeme jejich podporu potřebovat. Italky jsou bojovnice.

Před rokem vás v Palermu utrápily na pomalé antuce. Teď jsou podmínky přesně podle vašich představ, že?
Tak to ve Fed Cupu chodí.

Ale v bitvách s Italkami na povrchu záleží obzvlášť, nemyslíte?
Je to tak. Nedávno jsme Saru (Erraniovou) s Robertou (Vinciovou) hecovaly, že je zveme k nám na led. Zatím to ještě tolik neklouže, ale ono se ten povrch do zítřka ještě trochu obrousí.

Místo zkušené Vinciové tentokrát kapitán Barazzutti postavil Giorgiovou. Budete před mačem potřebovat velkou "nalejvárnu" od trenérů?
Určitě budu potřebovat nalejvárnu. Jak jsem ji tu chvilku sledovala v Indian Wells, spíš mě jenom zajímalo, jak se zápas s Marií vyvíjí. Neštudovala jsem ji, nenapadlo mě, že s ní budu hrát ve Fed Cupu. Takže si počkám na nějaká moudra.

Zkusíte přesto odhadnout, jak se střetnutí bude vyvíjet?
Bude hodně nebezpečná. Nic se od ní nečeká. Může překvapit, jít na kurt úplně uvolněná. Její styl je nepříjemný, nevíte, co jí spadne do kurtu. Musím se koncentrovat na každý úder. Na druhou stranu ona hraje teprve svůj druhý Fed Cup, nemá tolik zkušeností.

Jak se vám obecně hraje proti soupeřkám, které neznáte?
Je to těžké. Nevím, co mám čekat, zvlášť když je mladá a nová. Až v zápase pořádně poznám, co na ni platí a neplatí. Asi budeme muset improvizovat. Doufám, že kapitán bude ve střehu.

Jak dlouho trvá, než poznáte, s kým máte na kurtu tu čest?
To je různé. Tak po pěti gamech bych mohla vědět trochu víc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze