Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Peca jako hvězda. Česká rozehrávačka září před kamerou i z plakátu

Česká mládežnická reprezentantka Petra Holešínská | foto: FIBA Europe / Cosmin Motei

19 2014
Tvář z bilboardů, hvězda videoupoutávky. Před domácím mistrovstvím světa basketbalistek do 17 let je vidět především jedna hráčka - Petra Holešínská alias Peca. Odchovankyně kyjovského basketbalu a hráčka SŠMH Brno přijala kromě sportovního břemene i to mediální.

Když Petra Holešínská na začátku srpna 2013 procházela v zápase mistrovství Evropy hráček do 16 let obranou Maďarska, nikdo tehdy netušil, že fotograf FIBA Europe Cosmin Motei právě pořídil tak fotku, která se stane základem pro všechny propagační materiály světového šampionátu sedmnáctiletých.

České basketbalistky dokázaly svou spanilou jízdu evropským šampionátem zakončit stříbrnou medailí a kvalifikovaly se tak na MS do 17 let. Světový turnaj po drobných peripetiích nakonec zakotvil v západočeských městech - v Plzni a Klatovech. No a právě zde na obyvatele shlíží z plakátů a bilboardů Petra Holešínská, v basketbalových kruzích známá jako Peca.

Teď přibyla i videoupoutávka.

Pro Holešínskou to byla v sedmnácti letech první zkušenost s kamerou. „Myslím, že to na mém výkonu bylo i trošku vidět,“ bilancovala krátce po skončení natáčení. Nakonec ale své vystoupení nehodnotila tak tragicky: „Ze začátku to byl nezvyk. Nevěděla jsem, jak to mám zahrát. Když jsem si zvykla, tak už to bylo v pohodě.“

Holešínská tak poprvé zažila fragmenty ze života filmových hvězd. Nejprve strávila 20 minut v péči maskérky, aby si pak ještě v chládku plzeňské haly TJ Lokomotiva nanečisto prošla miniscénář a mohla se vydat na venkovní hřiště vstříc slunečním paprskům a teplotám atakujícím 40 stupnů Celsia.

„Takový make-up jsem měla jenom na tanečních,“ smála se. Na natáčení ale přijela připravená: „Měla jsem představu, že to bude vypadat nějak takto. Akorát jsem si myslela, že to bude trvat déle.“ Na výhni červnového tropického dne strávila hodinku.

Kritická místa z jejího pohledu byla dvě: „Určitě mluvení a jak tam ze začátku bylo odtrhávání lístků. To pro mě bylo těžké.“ Výsledné video očekávala trochu s obavami: „Těším, ale trochu se stydím. Bojím se, aby to nebylo trapné. Holky na to snad zareagují dobře.“

Upoutávku, ve které hraje hlavní roli, bude na sociálních sítích sdílet pod jednou podmínkou. „Musí vypadat dobře,“ směje se Holešínská. Ta se pro letošní světový šampionát, který začíná v Plzni a Klatovech už 28. června, nezbaví přídomku „Peca, holka z plakátu“.

Jak se jí to líbí? „Zní mi to dobře, ale pořád je to o tom, že jsme tým a ne že jedna je na bilboardu, tak že je o něco víc.“

Jak se Pece vedlo v roli herečky, se můžete podívat už nyní. Na to, jak se povede českým basketbalistkám na MS, si musíme všichni počkat na přelom června a července.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze