Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hezké počasí a plno, přeje si ředitelka prostějovského turnaje

Loňský turnaj navštívil také legendární Ivan Lendl | foto: Tomáš Frait, MF DNES

1 2015
Už posedmnácté bude ředitelkou UniCredit Czech Open Petra Černošková. Bývalá tenistka se v kariéře dostala až na 53. místo světového žebříčku WTA. Hrála za národní tým v Poháru federace. Od roku 1999 šéfuje největšímu turnaji na území České republiky.

 „S odstupem času si stále více vážím tehdejší nabídky Miroslava Černoška. Dostala jsem šanci zůstat u tenisu po ukončení aktivní kariéry. Nikdy jsem nelitovala, že jsem tuto funkci přijala,“ říká jeho manželka.

Co obnáší pozice ředitelky takového turnaje?
Je toho docela hodně, ale už dlouho tvrdím, že turnaj není o řediteli, ale především o ohromné partě pracovitých lidí kolem. Úspěch vychází z dobré party a ta v prostějovském klubu vždycky byla.

Je to běžné na všech turnajích?
Každý se snaží, aby podnik, který pořádá, proběhl bez problémů. Řeknu to ale jinak: Pamatuji si, jak při jednom z prvních mistrovství světa do 14 let mi tehdejší marketingová ředitelka ITF Jackie Nesbittová říkala, že mi závidí nadšené obětavé spolupracovníky, kteří se starají a pomáhají při našich tenisových akcích. Toho si vážím.

Opakovaně v Prostějově startuje celá řada domácích tenistů. Je to záměr pořadatelů?
Vždy jsem se snažili, aby se na kurtech mohli fanouškům představit domácí hráči. Takových možností v průběhu roku příliš není. Prakticky jde pouze o zápasy Davis Cupu, pokud ovšem máte příznivý los a hrajete doma. Z tohoto důvodu jsme rádi za dohodu s Lukášem Rosolem a Jirkou Veselým o jejich startu. To samé platí u Adama Pavláska. Do kvalifikace navíc dostanou volné karty mladí a nadějní junioři.

A v posledních dvou letech se sázka na české hráče vyplatila…
V roce 2013 to bylo finále snů, ve kterém se potkali Radek Štěpánek a Jiří Veselý. V minulém roce to dopadlo ještě lépe. Jedenadvacátý ročník nabídl úžasné semifinále, probojovali se do něj tři Češi: Radek Štěpánek, Jiří Veselý, překvapivě Adam Pavlásek, ten startoval na volnou kartu, a Slovák Norbert Gombos. Jako turnajová ředitelka jsem si nemohla přát nic lepšího.

Startuje další ročník. S jakým přáním do něj vstupujete?
Z praktického důvodu bych si přála slušné počasí. Když prší, je to vždy hodně náročné. Musí se upravovat pořadí zápasů a je opravdu hodně složité udržet časový program. Jako ředitelka prostějovského challengeru pak mám přání, aby se dařilo našim oddílovým hráčům. Vždy, když hráli Prostějováci, bylo narváno. A to by se mi hodně líbilo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze