Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zámorský se hecl. Po klasickém šampionátu stihl i ten na kolečkách

PREMIÉRA. Petr Zámorský hraje světový šampionát organizace IIHF poprvé. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

5 2014
"Potřebuji tak tři týdny volno, abych nabral síly," uváděl bezprostředně po hokejovém mistrovství světa v Bělorusku zlínský obránce Petr Zámorský. Předsevzetí mu však dlouho nevydrželo. Devět dnů po návratu z Minsku vyměnil na bruslích nože za kolečka a v Pardubicích reprezentuje Česko na světovém šampionátu in-line hokejistů mezinárodní federace IIHF.

"Trenér Hemský i kluci mě přemlouvali, abych přijel pomoct. Bylo mi blbé pořád jim říkat, že jsem unavený, tak jsem si vzal věci a přijel. Už jsem si trochu orazil," prohodil 21letý zadák, který podpořil vítězství nad Velkou Británií gólem a asistencí. "Nebylo to jednoduché, i když soupeř ani výsledek to nenaznačují."

Zámorský stál na kolečkových bruslích po dvou letech, loni během léta regeneroval po operaci ramene. "První čtvrtinu jsem se s kolečky docela pral. Zvykal jsem si na jiný styl hokeje, lehčí puk," líčí Zámorský. I když mají hráči helmy a hokejkou se snaží dostat puk do brány, je mezi ledním a in-line hokejem obrovský rozdíl. "Nemůžete hrát do těla, v poli jsou čtyři hráči, takže více bruslíte. Je to náročné i kondičně, venku je pětadvacet stupňů a v hale obrovské horko."

K in-line hokeji má kladný vztah a z kabiny letošních extraligových mistrů není sám. Kolečkové brusle nazouvali také brankář Kašík, obránce Řezníček, útočníci Balaštík, Čech, Veselý nebo Holík.

"Bylo mi blbé pořád jim říkat, že jsem unavený. Tak jsem vzal věci a přijel pomoct."

Petr Zámorský, zlínský hokejista

"Baví mě to. Je to dobrý doplňkový sport, nevypadnu z pohybu. Jsem rád, když si můžu s kluky ťuknout," uvedl Zámorský, který hraje ve Zlíně in-line hokej v drese s ďáblem ve znaku. "Přivedl mě k němu pan Hrazdíra ještě v mladších žácích."

Zámorský je mistrem světa, ale před spoluhráči o tom raději moc nemluví. Zlato získal před třemi lety v italském Roccarasu na turnaji konkurenční organizace FIRS.

"Když jsem to zmínil v kabině, tak jsem dostal od kluků čočku. V IIHF druhou federaci neuznávají, prý se hraje na volejbalovém hřišti," pousmál se Zámorský, který zatím netuší, jestli zasáhne do dnešního čtvrtfinále s Kanadou. "Mám něco důležitého v Ostravě, budu se snažit, abych zápas stihl."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze