Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Petr Nitra uhájil funkci prezidenta české PGA

Petr Nitra, znovuzvolený prezident PGA Czech. | foto: Martin Kabát

16 2010
Volbou prezidenta vyvrcholila dnes odpoledne v pražském hotelu Diplomat výroční konference Profesionální golfové asociace České republiky. Petr Nitra byl do čela PGA C zvolen už potřetí, nadpoloviční většinou hlasů porazil protikandidáta Alana Babického.

Golf se nikde jinde v Evropě nerozvíjí tak dynamicky jako v Česku, podle Nitry je právě proto republika "ostře sledovaným vlakem". Za priority PGA C označil vzdělávání profesionálů, udržení a vylepšení kvality české profesionální tour, ochranu značky PGA C a prohlubování spolupráce s Českou golfovou federací.

Také prezident ČGF Milan Veselý považuje spolupráci s PGA C za velmi důležitou, jedním ze společných cílů bude například zvyšování počtu golfistů v České republice. "Letos dosáhneme padesáti tisíc hráčů, do roku 2013 chceme jejich počet zdvojnásobit. Je to velký úkol, který bude stát hodně úsilí, ale my se ho nebojíme," uvedl Veselý.

volby prezidenta PGA C

Petr Nitra                                                79

Alan Babický                                          38

Přestože hlavním cílem PGA C je výkonnostní golf, znovuzvolený viceprezident PGA C Petr Němec upozornil, že zpřístupnění golfu široké veřejnosti je i pro profesionály velmi důležité. "Golf je krásný sport. Přináší emoce, radost, přátelství," dodal Němec.

Hlavními tématy diskuse profesionálů se staly kontroverzní otázka golfových cvičitelů a problematika udílení handicapu 54. Vedení PGA C bude nejen tato témata řešit už v novém složení. Členy výboru se stali Alan Babický (na snímku), Petr Mrůzek, Oldřich Nechanický, Karel Skopový senior a Ondřej Trupl.

Alan Babický.

Součástí konference bylo i vyhlášení profesionálů roku 2009 a představení nově přijatých členů. Do organizace, která letos oslaví dvacáté narozeniny, přibylo 22 profesionálů. Jejich počet se tak zvýšil na 196.

profesionálové roku 2009

Profesionál roku Karel Skopový senior
Senior roku Jiří Seifert
Student roku Karel Příhoda
vítězka Order of Merit PGA C 2009 Zuzana Mašínová
vítěz Order of Merit PGA C 2009 Marek Nový

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze