Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hozák se po pěti letech vrátil na Šumavu a skončil těsně pod stupni

Petr Hozák na Rallye Šumava Klatovy | foto: ČTK

19 2014
Po dlouhých pěti letech se na rallyové tratě vrátil klatovský jezdec Petr Hozák. A na domácí Šumavě válel, posádka žlutočerveného Mitsubishi Lancer Evo IX vyhrála svou skupinu a celkově obsadila vynikající čtvrté místo.

"I když mám mokrý závod rád, bylo to náročné hlavně s novými pneumatikami, které se musí používat. A na té vodě to s nimi bylo těžké. Auto fungovalo skvěle, ale stálo při nás i štěstí, protože na předposlední erzetě nám odešla převodovka a my se jen modlili, abychom alespoň dojeli na cílovou rampu," řekl v cíli šťastný Petr Hozák. "Těch posledních šestatřicet kilometrů, to fakt byla fuška," podotkl spolujezdce Josef Radina.

Hozák si pochvaloval podporu, kterou posádka na Šumavě měla. "Bylo to cítit na každém kilometru. Díky všem," říkal 34letý jezdec, který žije v Bystrém u Mochtína. Domácí závod si užíval.

"Rallye Šumava je celá krásná, každá erzeta je jiná a každá má své kouzlo. Velmi jsem si to užíval, hlavně pak skok za Černíkovem neměl chybu. Na vytočenou pětku ve vysoké rychlosti, to byla nádhera," zasnil se ještě v cíli Petr Hozák.

Dojatý byl i jeho spolujezdec Josef Radina. "Už jsem absolvoval několik Šumav, ale poprvé jsem v cíli," vysvětloval navigátor.

Při svém druhém letošním startu Hozák předvedl, že ani při pětileté soutěžní přestávce ze svého umění nic nezapomněl a že s ním soupeři musí počítat.Najdete na iDNES.czmobilní verze