Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Znám jen manažera, směje se Dokoupil po návratu do Prostějova

Petr Dokoupil ještě v bílém dresu Prostějova. | foto: Petr Janeček, MAFRA

18 2015
Do ligového basketbalu se Petr Dokoupil podíval poprvé v Prostějově. V nabité sestavě se však nedokázal prosadit do základní rotace a v roce 2011 přestoupil do Opavy. Po čtyřech letech se vrací obohacený o velké množství zkušeností s pověstí kvalitního střelce a velkého bojovníka.

„Chtěl jsem se vrátit domů a všechno dopadlo dobře, i když jsem měl v Opavě platnou smlouvu. Kluby se domluvily a to mi udělalo radost. Všechno do sebe zapadlo. Oženil jsem se a prakticky ve stejné době se vrátil do Prostějova. Jsem spokojený,“ říká 27letý křídelník.

Vracíte se do bývalého klubu. Je to díky tomu jednodušší?
Jo, každý říká, že se vracím domů. Ale já tady vlastně nikoho neznám. Ani hráče, ani trenéra. Všechno se změnilo. Z doby bývalého angažmá zůstal akorát ve vedení klubu generální manažer Petr Fridrich.

Takže hlavním důvodem návratu byla změna ve vašem osobním životě?
V Opavě mi nic nescházelo. Parta byla skvělá, výsledky taky. Přesto jsem chtěl domů. Svatba byl jeden z hlavních důvodů.

Jakou roli hrála skutečnost, že po odchodu čtyř hráčů máte velkou šanci na základní pětku?
Tak jsem nepřemýšlel. Jistě, odešel Mrviš a Talley. Ale to neznamená, že dostanu minuty na hřišti zadarmo. Musím si o ně říct v tréninku. To je všude stejné.

Cítíte se změnou dresu nový impulz do práce?
Každý přestup to přináší. V Opavě se kádr příliš neměnil, stejný byl trenér. Teď si musím zase vybojovat svoji pozici. Je to nová výzva. Věřím, že mi prospěje a půjdu herně ještě více nahoru.

Sledujete změny v prostějovské sestavě?
Je jich docela hodně. Osobně mě mrzí, že nebudu mít možnost zahrát si v jednom týmu s Kamilem Švrdlíkem a Radkem Nečasem. Na to jsem se těšil. Nedá se nic dělat.

Celkově odešly čtyři velké opory. Jak to tým ovlivní?
V posledních letech je to v Prostějově vcelku běžné. Stejně jako řeči o tom, že tým bude slabý a vyklidí pozice. A nakonec to vždy skončilo medailí. Beru to tak, že odešli výborní hráči, ale přesto je tým kvalitní. Máme v sestavě nějakých sedm opravdu kvalitních basketbalistů. Tak je to ve všech týmech, s výjimkou Nymburka. Ten má jediný dvě vyrovnané pětky.

Jaké bude mít klub ambice v příštím soutěžním ročníku?
V Prostějově byly vždycky velké ambice. Když to vezmu zjednodušeně, favorit ligy je jasný, pak následují Pardubice s Děčínem. A my se budeme s dalšími prát o čtvrté místo v semifinále. Pak se uvidí, co se stane. Třeba to po posledním zápase zase vyjde na medaili.Najdete na iDNES.czmobilní verze