Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tým, který se nevzdává, říká o Příbrami kouč Karlovarska

Petr Brom, trenér Karlovarska | foto: Václav Šlauf, MAFRA

11 2016
Jakkoli byla volejbalová Příbram před sezonou podceňovaná, v závěrečné čtvrtině základní fáze extraligy drží v tabulce lichotivou pátou příčku. Dosavadních devět výher získala zejména sebedůvěrou a bojovností.

„Je to nebezpečný mančaft, táhnou ho zkušení hráči, navíc posílili o finského nahrávače, který toho má taky hodně za sebou,“ varuje domácí trenér Petr Brom před čtvrtečním duelem Karlovarsko versus Příbram.

První vzájemný zápas v sezoně volejbalistům Karlovarska vyšel, v bouřlivé atmosféře příbramské haly získali tři body za výhru ve čtyřech setech.

V novém kalendářním roce nasbíral celek Příbrami deset bodů z patnácti možných a oba zápasy na hřišti soupeře vyhrál hladce 3:0. „Pokud Příbram dostane příležitost, umí zahrát i venku,“ potvrdil trenér Brom. „Je to bojovný tým, který se nevzdává. Bude důležité držet ho pod tlakem a snažit se nepouštět ho do koncovek.“

Tým Příbrami těží na hřišti z kvalitního příjmu. Před play-off bojuje o páté místo v konečné tabulce. Není vyloučeno, že se potká s Karlovarskem brzy znovu, v extraligovém čtvrtfinále. „Jsou opravdu nepříjemní, můžou tvořit z relativně dobré přihrávky, kterou drží hlavně Böhm a Juračka,“ připomněl kouč Brom další přednosti soupeře.

Hala míčových sportů v Karlových Varech hostí utkání 18. kola nejvyšší soutěže netradičně ve čtvrtek od 18 hodin.

Volejbal podpoří dobrou věc, pomoci může každý

Čtvrteční utkání volejbalistů Karlovarska bude důležité nejen ve sbírání extraligových bodů. Účastníci zápasu totiž přispějí na charitativní účely, výtěžek půjde na podporu handicapovaného chlapce Vojty, který dlouhodobě trpí vážným mozkovým postižením.

Desetiletý Vojta z Liberce prodělal v prvním měsíci života infekční onemocnění mozku, v jehož důsledku se u něj rozvinulo těžké kombinované postižení. Vojta je zcela odkázán na pomoc druhých, a to od zajištění základních životních potřeb až po podporu dalšího psychomotorického vývoje. Péče o něj i o zajištění speciálních kompenzačních pomůcek jsou pro rodiče finančně velice nákladné.

Rodiče Vojty usilují pro svého syna o zabezpečení intenzivního rehabilitačního cvičení, které má pozitivní vliv nejen na jeho psychický stav, ale i na rozvoj jeho kognitivních dovedností. Rodina se snaží získat finanční prostředky na tyto rehabilitace vlastními silami, protože rehabilitační program Therasuit, který Vojta úspěšně navštěvuje, není hrazen zdravotní pojišťovnou a jeho náklady činí 38,5 tisíc korun za čtyři týdny.

Pomoci můžete i vy, příznivci volejbalu. Dobrovolný finanční příspěvek můžete předat hosteskám či vložit do kasičky „sbírka pro Vojtu“ umístěné u vchodu do haly. Přispět lze také zakoupením obrázků, které do sbírky věnovaly děti z občanského sdružení Carpe Art. Prodejní výstavku obrázků najdete opět u vchodu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze