Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hráči se sešli připravení, těší karlovarského kouče Broma

Petr Brom | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

17 2014
Dlouho očekávané setkání nově sestaveného volejbalového týmu proběhlo v týdnu na karlovarské palubovce. Přípravu Karlovarska zahájili představitelé vedení a pak už se hráčů ujal trenér Petr Brom, který vlétl do tréninkového procesu tradičně pozitivně naladěný.

„Nemůžu přeci přijít s vážným obličejem, je třeba působit normálně, lidsky,“ culil se nejúspěšnější extraligový kouč poslední doby.

Jaký máte pocit z prvních dnů přípravy nového mužstva?
Všichni se seznamujeme s novým prostředím. Já důkladně pozoruji hráče, hlavně ty, které jsem zatím neměl možnost trénovat, a vidím, že jsou všichni v dobré pohodě a hlavně na přípravu dobře přichystaní. To je pro mě obrovská výhoda.

Na co se v první fázi přípravy zaměřujete?
Trávíme hodně času v posilovně, pracujeme s medicinbalem, běháme, všechno je zaměřené na fyzickou kondici. Takhle to bude vypadat tři až čtyři týdny, protože nás čeká dlouhá sezona.

Kdy zapojíte do přípravy balon?
Už na konci prvního týdne jdeme do haly, kterou si hráči musí okoukat, potřebují si osahat míč, takže začneme dělat už i techniku. V příštích dnech se do přípravy zapojí další hráči, tým se bude doplňovat postupně.

V úvodu přípravy pracujete jen s polovinou hráčského kádru. Je to v této fázi zásadní problém?
S tím se nedá nic dělat, musíme brát situaci, jaká je. V tomhle problém není, přípravu umíme počtu hráčů přizpůsobit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze