Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bratři Bohačíkové poprvé spolu. A hned ve hvězdném týmu

Petr Bohačík si utkání hvězd zahrál už před třemi lety. | foto: Michal Klíma, MAFRA

27 2014
Já na bráchu, brácha na mě. Taktiku z Klapzubovy jedenáctky bude moci v rámci Česko-polského Utkání hvězd využít i trenér výběru Mattoni NBL. V kádru pro basketbalovou show, ve které jde o to pobavit pardubické diváky, ale také si odnést prestižní vítězství, totiž nymburský lodivod Kestutis Kemzura přivítá Petra a Jaromíra Bohačíkovi.

Pro oba basketbalové bratry bude nedělní exhibice speciální, ba dokonce přelomové. Petr válčí za pardubickou Beksu, Jaromír zase v Prostějově, oba patří k nejlepším hráčům v Mattoni NBL a basketbalu se věnují od mládí, ale zatím jim osud nenabídl příležitost navléknout v utkání stejný dres.

"Brácha je mladší o sedm let, takže jsme ještě nikdy neměli tu čest potkat se v jednom týmu a zahrát si spolu. Hodně se na to těším. Je skvělý pocit, že jsme oba byli nominovaní do Utkání hvězd. O to pěknější bude naše společná premiéra," nemůže se Petr dočkat.

"Je to takové trošku pikantní, že si spolu poprvé zahrajeme zrovna při All Star Game. Určitě to bude ale zajímavé," těší Jaromíra.

Zatím se znají jako protihráči, volenka trenéra Kemzury však ostravské rodáky svedla dohromady. O tuto novinku se museli co nejrychleji podělit. "Jakmile byla zveřejněná nominace, brácha mi okamžitě volal. Chvilku jsme si o tom povídali a docela jsme se i zasmáli," vzpomíná Jaromír na začátek minulého týdne. "Uvidíme se po delší době a snad zajdeme i na nějaké jídlo," těší se mladší z bratrů.

Utkání hvězd letos přivítají Pardubice, a tak Petr může svému sourozenci vyhovět: "V Pardubicích jsem už pět let, těším se, že brácha přijede a zajdeme si někam na večeři. Budeme si moct v klidu popovídat. Jsem rád, že ho tu budu moct přivítat."

Fotogalerie

Tentokrát na sebe budou mít víc času, než když se potkávají jako soupeři. "Program nám začíná už v sobotu. Nebude to jen o samotném zápase. Společně půjdeme na kvalifikaci smečí, budeme mít společný trénink. To vnímám hodně pozitivně," líbí se Petrovi nový model Utkání hvězd.

Jaromír mu navíc nabízí další možnost, kdy se setkat: "Do Pardubic zřejmě pojedu už v pátek, protože možná budu hrát i turnaj 3 na 3. Za tu dobu si na sebe čas určitě najdeme. Máme na to celý víkend."

V týmu výběru Mattoni NBL se potkají s řadou vynikajících hráčů, a tak není jednoduché vybrat, koho z nich uvidí nejradši. "Těším se celkově na české kluky. Já už jsem letos nebyl v nominaci reprezentace, tak jsem rád, že si spolu zase po dlouhé době pokecáme a budeme spolu na hřišti," říká starší z Bohačíků.

Zatímco osmadvacetiletý Petr už má za sebou dvě účasti v All Star Game, jedenadvacetiletý Jaromír tuto situaci zažívá poprvé: "Pojedu si to tam užít. Na ničem takovém jsem ještě nebyl. Neumím si to představit o to víc, že jde vlastně o mezinárodní zápas. Moc se na to ale těším."

Nominace ho překvapila, ale potěšila: "Je to velké ocenění a pocta, hlavně pro takového hráče, jak jsem já."

Pardubická podkošová opora je ráda, že Utkání hvězd uvidí právě východočeské publikum: "Možností, kde by se v Čechách dala udělat taková velká akce, moc není. Pardubická ČEZ Arena je pro ní ideální. Myslím, že sem taková akce patří. Nevím, kolik přijede fanoušků z Polska, ale doufám, že bude hala zaplněná. Bude to určitě pikantní souboj a fanouškům bude co nabídnout."

Oba bratři se shodují v tom, že polskou ligu příliš nesledují, a tak mají jen hrubou představu, kdo proti nim bude v neděli stát. "Na skauting je ještě dost času," směje se zkušenější Petr a posílá tak do Prostějova vzkaz, aby bratr neměl strach ze zvučných jmen, která polská sestava obsahuje.

Autor:


The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze