Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na smeče už bych se měl vyprdnout, zjistil Benda v brněnské exhibici

Exhibice brněnských basketbalistů Hvězdy spolu: Petr Benda před zápasem. | foto: Marie Stránská, MAFRA

30 2016
Znovu po letech Petr Benda slyšel, jak na něj trenér volá Karle! „Myslím, že moje křestní jméno ani nezná,“ pousmál se pivot basketbalové reprezentace nad setkáním se svým dávným koučem Miroslavem „Mikim“ Pospíšilem, známým mimo jiné pro svérázné přezdívky, které dával svým svěřencům.

V pátek měl Pospíšil na povel tým Mikymausů, kteří se v exhibici v brněnské hale Rosnička poměřili s Bobříky trenéra Jana Bobrovského.

„Bylo vidět, že mu trénování chybí. Snažil se nás hecovat, ať trošku běháme, aby to nevypadalo blbě,“ přiblížil Benda. „Myslím, že by měl začít zase trénovat. Mladým nadějím v Brně by mohl něco dát.“

V pátek však Pospíšil na lavičce občas trpěl. Když se hráči a hráčky - hrál se totiž smíšený zápas - snažili vymýšlet vylomeniny pro diváky, kouč kroutil hlavou. „Vystřídejte někdo, nebo mě trefí šlak,“ obrátil se jednou směrem ke svému týmu.

Fotogalerie

Hlavním účelem však byla zábava a tento cíl hráči naplnili. Byť to žádná All Star Game jako v NBA nebyla, spousta kousků se totiž nepovedla.

„Já tyhle exhibice z pohledu hraní nemám moc rád,“ přiznal Benda. „Nejsem totiž úplně zábavný hráč. Naštěstí jsme v týmu měli Čoudu a Hanku Machovou, kteří vědí, jak pobavit diváky,“ zmínil rozehrávače Petra Czudka a Hanu Horákovou.

Na palubovce se sešla spousta osobností - mezi ženami třeba vítězky Euroligy z roku 2006 Horáková, Zuzana Žirková, Petra Kulichová či Ivana Večerová. Z mužů vedle Czudka či Bendy válely pojmy jako Radek Nečas, Aleš Kočvara nebo Štěpán Vrubl. „Kdybychom se sešli v jednom týmu, hráli bychom v lize o medaili,“ míní Benda.

Nejlépe si v exhibici vedl současný reprezentant Patrik Auda, který předvedl několik efektních smečí.

Exhibice brněnských basketbalistů Hvězdy spolu: Patrik Auda (vlevo) v souboji s...

Exhibice brněnských basketbalistů Hvězdy spolu: Patrik Auda (vlevo) v souboji s reprezentačním spoluhráčem Petrem Bendou.

Exhibice brněnských basketbalistů Hvězdy spolu: Patrik Auda letí za smečí.

Exhibice brněnských basketbalistů Hvězdy spolu: Patrik Auda letí za smečí.

„Ten to má jednoduchý, protože mu to skáče. Já už se tam moc nevyškrábu, navíc jsem se přesvědčil, že míč ve svých malých rukách ani neudržím. Na smeče už bych se měl vyprdnout,“ hlásil Benda, který si ovšem hraní pro zábavu užil. Zvlášť když vyneslo skoro 60 tisíc korun na operaci malé Aničky. „Možná by to chtělo takových akcí víc.“

Tou hlavní akcí pro Bendu však nyní bude olympijská kvalifikace. „Bude to hodně otevřené. O Riu mám celkem živé sny,“ prozradil 34letý hráč Nymburka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze