Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pětibojařka Dianová napodobila české muže. Čeká ji finále mistrovství světa

Moderní pětibojařka Natálie Dianová (vlevo) při šermu na MS v Číně | foto: Vít Chalupa

2 2010
Natálie Dianová postoupila do finále mistrovství světa v moderním pětiboji. Jediná česká moderní pětibojařka v individuálním závodu obsadila v čínském Čcheng-tu v kvalifikační skupině A 13. místo.

O svém postupu rozhodla dvacetiletá reprezentantka už před závěrečnou kombi disciplínou (střelbou spojenou s během) a mohla tak šetřit síly.

finále pětibojařů v televizi

Páteční finále individuálního závodu pětibojařů odvysílá ČT4.

Nejprve od 9:20 nabídne souhrn šermu, plavání a závěr parkúru, od 11:50 nabídne v přímém přenosu závěrečnou kombinaci.

"Věděla jsem, že by v postupu neměl být problém. Většinou se odvíjí od šermu. A protože jsem ho zvládla průměrně, byla jsem spokojená a dodalo mi to jistotu," řekla Dianová.

"V běhu jsem si hlídala postup, a tak jsem poslední kilometr absolvovala v tréninkovém tempu, abych neplýtvala silami," doplnila.

Trenér Jakub Kučera byl spokojený. "Bylo to přesně tak, jak jsem si představoval. Aby Natálka v klidu postoupila a ušetřila co nejvíce sil," řekl Kučera.

Dianová byla jedinou českou pětibojařkou v kvalifikaci. Lucie Grolichová kvůli viróze do závodu nenastoupila. Na hotelu se lečí, aby byla fit do štafety, případně smíšené štafety.

Na páteční finále se už chystají čeští pětibojaři v čele s dvojnásobným vicemistrem světa z posledních dvou let Davidem Svobodou. Spolu s ním budo o medaile bojovat Ondřej Polívka a šampion z roku 2002 Michal Sedlecký.

kvalifikace - ženy

Skupina A: 1. Clouvelová 3940, 2. Arnaudová (obě Fr.) 3896, 3. Fell (VB) 3880, … 13. Dianová (ČR) 3831

Skupina B: 1. Cazeová (Fr.) 3940, 2. Patakiová (Maď.) 3852, 3. Marquesová (Braz.) 3848

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze